czwartek, 6 września 2012

Wygrane Błękitnych, Kasztelana i Mazura, pechowa porażka Młodej Wisły

Po raz kolejny w tym sezonie okazało się, że Błękitni dużo lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych niż jako gospodarze. Tym razem ekipa prowadzona przez trenera Marka Ledziona pokonała w Pułtusku tamtejszą Nadnarwiankę 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się rozgrywany w Sierpcu mecz Kasztelana z KS Łomianki. Trzy punkty do swojego dorobku dopisał również Mazur Gostynin, który na własnym boisku pokonał 1:0 Wkrę Żuromin. Niestety, Młoda Wisła uległa w Węgrowie tamtejszym Czarnym 1:2.

Trener Zbigniew Mierzyński tym razem miał do dyspozycji wyjątkowo młodą ekipę. Mariusz Kasuła,  Arkadiusz Majchrzak, Eryk Padzik i Michał Sadowski po raz pierwszy w swej karierze wystąpili w oficjalnym meczu seniorów. Spisali się jednak co najmniej przyzwoicie. Podobnie jak pozostali gracze. Niestety, nie zdołali wywieźć z Węgrowa chociażby jednego punktu, bo popełnili kilka błędów indywidualnych, a pod bramką rywala razili nieskutecznością. Tylko Krzysztof Garczewski zdołał pokonać bramkarza rywali. Niestety, miejscowi dwukrotnie pokonali Jana Barańskiego i to oni cieszyli się z wygranej.

Bohaterem Błękitnych był w Pułtusku Bartłomiej Dębicki. Już w siódmej minucie – po podaniu Mateusza Kłysa – zdobył pierwszego gola dla gąbinian. Niespełna pół godziny później Bartłomiej Dębiski idealnie obsłużył Damiana Lisieckiego, który podwyższył na 2:0.

Dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugiej części gry Artur Kembłowski zdobył bramkę kontaktową dla miejscowych. Losy meczu rozstrzygnęły się w 82. minucie, gdy Bartłomiej Dębicki wykorzystał rzut karny.
Mazur podejmował w Gostyninie Wkrę Żuromin. Gospodarze od początku ostro ruszyli do ataku i już po chwili powinni objąć prowadzenie. Dwie sytuacje zmarnował jednak Hubert Jaśkiewicz, a później bramkarz gości sparował strzał z rzutu wolnego Damiana Surmaka. Bardziej skuteczny okazał się Bartosz Komorowski. Wprawdzie w 11. minucie trafił w słupek, ale już 60 sekund później ulokował piłkę w siatce.

Goście szukali okazji do wyrównania, ale albo brakowało im precyzji albo w bramce Mazura świetnie spisywał się Robert Ratajski. Swoje okazje mieli również gostynianie, ale żadnej już nie zdołali wykorzystać, więc mecz zakończył się ich skromnym, chociaż w pełni zasłużonym zwycięstwem.
Kasztelan podejmował w Sierpcu KS Łomianki i stosunkowo łatwo dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. W wygranym 3:1 meczu bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Witkowski, Piotr Wachaczyk i Mariusz Pesta.

Wyniki 5. kolejki IV ligi
Nadnarwianka Pułtusk - Błękitni Gąbin 1:3 (0:2)
Bramki: Kembłowski (66.) dla Nadnarwianki oraz Dębicki 2 (7. i 82. - karny) i Lisiecki (37.) dla Błękitnych
Błękitni: Wydra - Skierkowski, Tomaszewski, Kiełbasa, Rogoziński - Lisiecki (72. Nowak), Józwiak, Dębicki (90. Paczkowski), Winnicki, Kłys (65. Truskolaski) - Różycki (60. Wiśniewski)

Czarni Węgrów - Wisła II Płock 2:1 (1:0)
Bramki: Dobosz (20.) i Komosa (75.) dla Czarnych oraz Garczewski (70.) dla Wisły
Wisła: Barański - Śnieć, Padzik (71. Kasuła), Budnicki (80. Majchrzak), Wawrzyński - Garczewski, Pomorski, Kamiński, Stański (70. Sadowski), Synowicz (80. Kotarski) - Wiejski

Mazur Gostynin - Wkra Żuromin 1:0 (1:0)
Bramka: Komorowski (12.)
Mazur: Ratajski - Matusiak Patryk, B. Dutkiewicz (87. Kiereś) P. Dutkiewicz, Stańczak, Ziułkowski, Górecki, Surmak, P. Wilamowski (59. R.Wilamowski), Jaśkiewicz (67. Kłys), Komorowski (73. Wiśniewski)
Wkra: Gatyński – Stopczyński, Pikalski, Gołębiewski, Dudek, Stopczyński, Narewski Kamiński, Kruk, Koprowski, Nowacki

Kasztelan Sierpc - KS Łomianki 3:1 (1:0)
Bramki dla Kasztelana: Witkowski, Wachaczyk i Pesta
Skład: Ambrochowicz - Brzemiński, Serocki, Gapiński, Siennicki - Pesta (80. Frąckiewicz), Paczkowski (90. Ambrochowicz, A), Gaul, Sprycha (46. Łasiński) - Witkowski (85. Łukowski), Wachaczyk

Pozostałe wyniki: Mławianka Mława - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:2, MKS Przasnysz - Huragan Wołomin 1:2, Narew Ostrołęka - Błękitni Raciąż 1:4, Bzura Chodaków - Bug Wyszków 1:2. Tabela: 1. Huragan 15, 2. Mławianka 12, 3. Mazur Gostynin 12, 6. Wisła II 9, 8. Błękitni 9, 11.  Kasztelan 6