poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Złoto nadarzynianek z Płocka

Wiktoria Ziemkiewicz i Anna Wereszczaka, płocczanki reprezentujące barwy GLKS Nadarzyn, wywalczyły złoty medal drużynowych mistrzostw Mazowsza juniorek w tenisie stołowym. W finałowym meczu turnieju rozegranego w Wyszogrodzie pokonały ekipę ULKS Tęcza Budki Piaseckie, nie przegrywając żadnego pojedynku.


Zwycięski pochód po medal rozpoczęła Wiktoria Ziemkiewicz pokonując "jedynkę" z Budek - Aleksandrę Paruszewską 3:1, Potem pewne zwycięstwo 3:0 (w ostatnim secie 11-0) dołozyła Anna Wereszczaka w grze przeciw Aleksandrze Wojtczak. Sporo emocji przyniósł kończący, jak się okazało pojedynek deblowy, w którym płocczanki z Nadarzyna postawiły kropkę nad "i", wygrywając w pięciu setach 3:2 (9-11, 11-7, 11-9, 7-11, 11-6). 

Wiktoria Ziemkiewicz, uczennica gimnazjum nr 12 w Płocku, jest wychowanką UKS Victoria Płock, skąd przeszła do Nadwiślanina Płock, a następnie do Warmii Lidzbark Warmiński. Barwy GLKS Nadarzyn reprezentuje już czwarty sezon. W zeszłym roku cieszyła się ze złota w grze podwójnej mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Anna Wereszczaka, uczennica płockiej Jagiellonki,jest wychowanką Nadwiślanina Płock. W barwach płockiego klubu zdobyła pięć medali w imprezach rangi mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych, w tym jeden indywidualny. W Nadarzynie gra już drugi sezon. W tegorocznych indywidualnych mistrzostwach Mazowsza juniorek zdobyła przed kilkoma tygodniami złoto w grze podwójnej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz