czwartek, 7 kwietnia 2016

Trzeci start najlepszy

Trzeci start w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona zorganizowanym w Warszawie przez "polskiego mistrza" tej dyscypliny sportu - Roberta Mateusiaka, okazał się dla reprezentantów KS Masovia Płock najlepszy z dotychczasowych. Podopieczni trenera Adama Załęskiego zdobyli łącznie osiem medeli, triumfując w czterech konkurencjach. Są to niezwykle cenne wyniki w kontekście zdobycia punktów krajowego rankingu Polskiego Związku Badmintona, niezbędnych do kwalifikacji na mistrzostwa Polski.

Wśród młodziczek w grze deblowej najlepsze okazały się Olga Krzemińska i Laura Gronkiewicz, która jednocześnie triumfowała w grze pojedynczej. W kategorii juniora młodszego w grach pojedynczych srebrny medal wywalczył Maciej Gomoła, zaś brązowy Miłosz Kaim


Zawodnicy Masovii okazali się bezkonkurencyjni w grach podwójnych. Turniej w tej konkurencji wygrali Maciej i Michał Gomoła, a na drugim stopniu podium stanął Miłosz Kaim z partnerem z Przemyśla. Najcenniejsze medale za rywalizację w konkurencji gry mieszanej płocczanie również podzielili pomiędzy siebie. Złoto przypadło Miłoszowi, a srebro Maciejowi. Obu zawodnikom partnerowały badmintonistki reprezentujące Akademię Roberta Mateusiaka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz