czwartek, 6 września 2012

Mon-Pol po obozie z dwiema nowymi twarzami i nowym sponsorem

Milena Adamczyk
Występujące do tej pory w drugoligowej SKK Polonii Warszawa Milena Adamczyk i Iwona Gawryszewska to dwie nowe zawodniczki Mon-Polu. Obie dołączyły do płockiego zespołu podczas obozu przygotowawczego, który odbywał się w Łochowie. Zajęcia były niezwykle męczące, a wszystkie uczestniczące w nich zawodniczki nie ukrywały swojej radości z powrotu do domu. Kolejny etap przygotowań do sezonu 2012/2013 nie powinien być już tak bardzo wyczerpujący. Aż do pierwszego meczu ligowego płocczanki uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych na obiektach Zespołu Szkół nr 1. Nowym sponsorem Mon-Polu został Rynex.
Jak przyznają trenerzy Ireneusz Jasiński i Michał Mrówczyński zgrupowanie w Łochowie było bardzo ciężkie. Zawodniczki ćwiczyły po dwa razy dziennie (raz w hali i raz na siłowni), ale po powrocie do domów mają pełno energii do kolejnych treningów.

Podczas zajęć w Łochowie sztab szkoleniowy pracował głównie nad taktyką defensywy i ataku. Ważne jednak było również budowanie siły i zgrywanie zespołu z pozyskanymi zawodniczkami. Już podczas obozu kadra Mon-Polu powiększyła się o dwie byłe koszykarki Polonii Warszawa – wychowankę Piotrówki Radom Milenę Adamczyk oraz Iwonę Gawryszewską, która swoją karierę rozpoczynała w GKK Grodzisk Mazowiecki. Obie mają na koncie grę w warszawskich klubach AZS AWF, AZS PW oraz Stowarzyszeniu 93 Basket Family. Szkoleniowcy mają nadzieję, że pozyskanie nowych zawodniczek wpłynie na większą rywalizację o miejsca w wyjściowej piątce Mon-Polu.

Tymczasem do grona głównych sponsorów klubu dołączyła spółka Rynex. Umowa została podpisana do końca 2012 roku, ale jest bardzo prawdopodobne, że zostanie przedłużona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz