środa, 31 października 2012

Bagrowska dziewiąta w Polsce. Rosną następcy


Katarzyna Bagrowska z Nadwiślanina Płock zajęła miejsce w przedziale 9-12. rozegranego w Limanowej I Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do mistrzostw Polski kadetek (do lat 15) w tenisie stołowym. Na drodze do wyższych miejsc stanęła płocczance późniejsza zwyciężczyni turnieju Katarzyna Hennig z LUKS Chełmno. Tymczasem w rozegranym w stolicy I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii żak (do lat 11) bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi adepci ping-ponga (na zdjęciu) z płockiego klubu. Aż trzy młode dziewczęta zmieściły się w pierwszej dziesiątce zawodów, a najlepszy z chłopców Igor Modzelewicz zajął wysokie miejsce w przedziale 9-12. na 54 startujących chłopców.


Katarzynę Bagrowską rozstawiono w losowaniu z numerem ósmym. Dzięki temu w swojej grupie eliminacyjnej była teoretycznie najsilniejszą zawodniczką. Ale już w pierwszej grze musiała uznać wyższość młodziczki z Mazowsza, Agaty Zakrzewskiej z SCK Hals Warszawa. Dziewczęta spotkały się niedawno w meczu ligowym, w Warszawie, gdzie Zakrzewska wygrała 3:1. W Limanowej znów zwyciężyła reprezentantka stolicy, ale tym razem 3:2. Na szczęście forma Kasi Bagrowskiej rosła z pojedynku na pojedynek i był to ostatni mecz przegrany przez płocczankę tego dnia. W grze decydującej o awansie do turnieju głównego płocczanka pewnie pokonała 3:1 okrzykniętą rewelacją zawodów Annę Węgrzyn ze Śnieżnika Stronie Śląskie. Jedynie gorszy współczynnik stosunku wygranych setów spowodował, że Bagrowska znalazła się na drugim miejscu w grupie, ale swoje zadanie, jakie miała w Limanowej, wykonała celująco, zapewniając sobie pozostanie na ogólnopolskim szczeblu rozgrywek.

Znacznie gorzej poszło w Limanowej drugiej zawodniczce Nadwiślanina, Annie Wereszczaka, której turniej w Limanowej długo może śnić się po nocach, choć jak się okazało po zawodach jej grupa eliminacyjna była najsilniejsza - dwie zawodniczki zajęły miejsca w pierwszej czwórce. Płocczanka najwyraźniej nie ma szczęścia do OTK-ów, w których startowała trzy razy i trzy razy musiała pożegnać się z ogólnopolskim szczeblem rozgrywek. Rozstawiona w swojej grupie z numerem drugim płocczanka, mimo dzielnej walki przegrała wszystkie gry i spadła do województwa. Najbliżej zwycięstwa była w grze z teoretycznie najsłabszą rywalką, młodszą o dwa lata Sandrą Kocoń z LUKS Chełmno. W decydującym piątym secie płocczanka miała aż cztery piłki meczowe (od stanu 10:7), ale dość niefrasobliwie nie wykorzystała żadnej z nich, przegrywając partię 11:13 i cały mecz 2:3. W grach z pozostałymi rywalkami pokazała swoje możliwości, w każdej wysoko wygrywając po secie, jednak w decydujących końcówkach, nie potrafiła rozstrzygnąć żadnej meczu na swoją korzyść. 

Drugi dzień rywalizacji Katarzyna Bagrowska zaczęła od potyczki z Katarzyną Hennig z Chełmna. Pojedynek trwał aż 46 minut. Płocczanka wygrała z preferującą defensywny styl chełmnianką dwa sety. Jak się okazało, najwięcej ze wszystkich zawodniczek, którym przyszło zmierzyć się w Limanowej z Hennig.  Bagrowskiej po przegranej w 1/8 turnieju, pozostała walka o wyższy przedział miejsc. Tutaj rywalką płocczanki była... trzecia obecna w Limanowej mieszkanka Grodu Krzywoustego - Wiktoria Ziemkiewicz, była zawodniczka Victorii Płock i Nadwiślanina Płock, obecnie broniąca barw Warmii Lidzbark Warmiński. W płockim pojedynku lepsza okazała się Bagrowska, która zakończyła dwudniowy turniej tylko z dwoma porażkami. 

Tymczasem w Warszawie rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny żaków (do lat 11), w którym Nadwiślanin Płock był reprezentowany przez trzech zawodników i trzy zawodniczki. Wśród chłopców rej wodził Igor Modzelewicz, który przegrał jedynie z późniejszym półfinalistą Maciejem Kubikiem z KS Bogoria Grodzisk Maz. - 0:3 (-6, -2, -4). Płocczanin w drodze do miejsca w przedziale 9-12. wygrał kolejno z niestowarzyszonym Kamilem Kucharskim - 3:0 (5, 3, 3), z Bartłomiejem Szołkowskim (Return Piaseczno) -3:1 (-5, 9, 9, 7) i Mateuszem Wachowskim (Pałac Młodzieży Warszawa) - 3:0 (8, 8, 9). 

Dwie porażki i jedno zwycięstwo zanotował w turnieju sklasyfikowany na miejscu 33-48. Cezary Nowacki. W 1/32 pokonał 3:0 (6, 6, 8) Roberta Czarneckiego ze Spójni Warszawa by w drodze o wyższe laury mimo dzielnej postawy ulec Adrianowi Tyburskiemu (Olimpijczyk Jeżewo) 1:3 (-5, 6, -6, -10) i Janowi Należytemu (Return) - 0:3 (-4, -8, -6). 

Należyty, który w turnieju pocieszenia zaszedł najdalej jak można (miejsce 17-20.) okazał się też zaporą nie do przebycia dla trzeciego z płocczan - Jakuba Kosielińskiego. Najmłodszy z zawodników Nadwiślanina przegrał z Należytym 0:3 (-5, -4, -5), ale wcześniej zebrał dużo pochwał od trenera płocczan Grzegorza Lipczyńskiego za postawę w grze przeciw Mateuszowi Szczepańskiemu (SKS 40 Warszawa), w której był bliski doprowadzenia do piątego seta. Płocczanin przegrał jednak 1:3 (-6, 8, -6, -12) i został sklasyfikowany w przedziale miejsc 49-54.   

Równy i wysoki poziom zaprezentowały w stolicy żaczki Nadwiślanina, które jak twierdzi trener Grzegorz Lipczyński wyrastają na następczynie dzisiejszych juniorek i kadetek płockiego klubu. Najwyższe miejsce (5-6) zajęła Alicja Kwiecień, a tuż za nią na miejscach 7-8. sklasyfikowane zostały Julia Niedzielska i Zuzanna Rajchman. Alicja zaczęła od pewnego zwycięstwa 3:0 (4, 4, 2) nad Mellisą Li (SKS 40 W-wa) by po pokonaniu Zofii Szajner (Return) ulec późniejszej zwyciężczyni turnieju Julii Więckowskiej z SKS 40. W turnieju pocieszenia Alicja pokonała Katarzynę Spiek z Olimpijczyka Jeżewo i swoją klubową koleżankę Julię Niedzielską, by w meczu decydującym o wejście do pierwszej czwórki turnieju uznać wyższość Oliwii Kornackiej (Return).  

Tymczasem Julia Niedzielska w pierwszej rundzie (1/16) pokonała 3:0 (11-6, 11-7, 11-6) Ewę Adamczyk z UKS Bielany 273 , by w drugiej przegrać z zawodniczką KS Puznówka, finalistką turnieju - Patrycją Szostak. W turniej pocieszenia Julię zatrzymała Alicja Kwiecień, ale wcześniej aż trzy razy druga z płocczanek zwycięsko kończyła pojedynki, kolejno z: niestowarzyszoną Karoliną Pakułą, Natalią Draniak (SKTS Sochaczew) i Zuzanną Rednowską (Ożarowianka). Zuzanna Rajchman z Nadwiślanina przegrała natomiast tylko z zawodniczkami, które zajęły w turnieju 3. i 4. miejsce, odpowiednio z Martyną Lis (Bogoria) i Oliwią Kornacką. Nie miały za to szczęścia do płocczanki kolejno Julia Górska (Puznówka), która przegrała z Zuzią 0:3 (-3, -2, -1), Marta Brzuziek z Olimpijczyka - 1:3 (7, -2, -7, -8) oraz Amelia Kotarska (Return).

27-28 października 2012 r., Limanowa. I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny kadetów. Eliminacje, grupa X: Anna Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Sandra Kocoń (LUKS Chełmno) 2:3 (-10, 4, -7, 4, -11); Wereszczaka - Dominika Kułacz (PUKS Arka Łętownia) 1:3 (6, -9, -7, -8); Wereszczaka - Agata Klabińska (SKTS Rataje 50 Poznań) 1:3 (-8, -9, 7, -7); Karolina Tokarczyk (Lits Anders Jedność Żywiec) - Wereszczaka 3:1 (-5, 3, 8, 9). Kolejność: 1. Tokarczyk, 2. Kułacz, 3. Klabińska, 4. Kocoń, 5. Wereszczaka.
Grupa Y: Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) - Agata Zakrzewska (SCK Hals Warszawa) 2:3 (-9, 9, -4, 5, -12); Bagrowska - Alicja Śliwa (KS Bronowianka Kraków) 3:1 (9, -9, 11, 7); Bagrowska - Patrycja Jucha (KKTS Krosno) 3:1 (-7, 7, 2, 1); Bagrowska - Anna Węgrzyn (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) 3:1 (-5, 10, 6, 7). Kolejność: 1. Węgrzyn, 2. Bagrowska, 3. Zakrzewska, 4. Śliwa, 5. Jucha. 
Turniej główny, 1/8: Bagrowska - Katarzyna Hennig (Chełmno) 2:4 (-7, 8, -7, 10, -6, -8). O miejsce 9-12.: Bagrowska - Wiktoria Ziemkiewicz (Warmia Lidzbark Warm.) 4:2 (-4, 11, 7, -9, 8, 5).
Kolejność końcowa: 1. Hennig, 2. Tokarczyk, 3. Karolina Lalak (KTS Optima Lublin), 4. Kułacz, ..., 9-12. Bagrowska,..., 35-40. Wereszczaka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz