wtorek, 22 marca 2011

Biegali zamiast wagarować

Niewątpliwą okrasą 21. Biegu Wagarowicza w Płocku był start utytułowanych gimnazjalistek z MUKS Płock, w tym Karoliny Ciesielskiej i świeżej złotej medalistki halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych w biegu na sześćset metrów Dominiki Muraszewskiej. Ale na trasie przy Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Piaska starczyło miejsca dla wszystkich młodych entuzjastów biegania ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy woleli biegać zamiast wagarować, nawet dla tych, którzy już po pierwszych dwóch wirażach trasę pokonywali raczej w stylu Roberta Korzeniowskiego niż np. Mariana Woronina, wciąż dzierżącego wiele rekordów Polski na różnych dystansach, w tym koronnych stu metrów.

Na mecie czekały na startujących lizaki. Odebralo je 498 uczniów szkół podstawowych i 217 gimnazjalistów, którzy wzięli udział w sumie w 12 biegach osobno dla dziewczynek i chłopców i dla różnych kategorii wiekowych, najmłodszej dla rocznika 2000 (czwartoklasiści). Nie zabrakło też gości z województwa łódzkiego. Silną ekipę wystawiło Gimnazjum w Krośniewicach. Bardzo dobrze przygotowani zostali przez swoich nauczycieli - trenerów uczniowie ze szkół w Radzanowie, Bulkowie, Szczutowie, Lucieniu, Maszewie Dużym, Sikorzu, Rogozinie i Słubicach. Można ich znaleźć w pierwszych szóstkach biegu.

Bezkonkurencyjne w klasyfikacji medalowej szkół gimnazjalnych okazało się oczywiście Gimnazjum nr 1 w Płocku, gdzie uczęszczają do szkoły zawodniczki i zawodnicy MUKS Płock. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum w Krośniewicach, a na trzecim, najmłodsze i największe gimnazjum w Płocku - nr 8 z Podolszyc.

Wśród podstawówek, najlepsza okazała się SP 12 z Płocka, która wyprzedziła SP 20 Płock i SP Bulkowo.

2 komentarze: