piątek, 22 czerwca 2012

Nowy sztab trenerski Wisły


Adam Majewski i Marcin Kaczmarek
Fot. Wisła Płock
Marcin Kaczmarek i Adam Majewski poprowadzą pierwszą drużynę płockiej Wisły w sezonie 2012/2013. Wybór nowych szkoleniowców został zaakceptowany przez Radę Nadzorczą klubowej spółki. Marcin Kaczmarek to syn doskonale znanego w Płocku trenera Bogusława „Bobo” Kaczmarka. Adam Majewski to jedna z ikon płockiej Wisły, podpora drużyny, która w sezonie 1993/1994 cieszyła się z historycznego, pierwszego w historii klubu awansu do ekstraklasy. Zanim trenerski duet rozpocznie swoją pracę, stanie przed niełatwym zadaniem skompletowania składu, który zagwarantuje grę na odpowiednio wysokim poziomie. 
Pierwszym trenerem Wisły został 38-letni Marcin Kaczmarek, syn świetnie znanego w Płocku szkoleniowca Bogusława Kaczmarka. Jako zawodnik rozegrał prawie sto meczów w ekstraklasie. Występował między innymi w Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin i GKS-ie Bełchatów. Jako trener przez ostatnie cztery lata pracował w Olimpii Grudziądz, z którą przeszedł drogę od trzeciej do pierwszej ligi. Po awansie spokojnie utrzymał zespół na zapleczu ekstraklasy.


Adam Majewski to jeden z najbardziej utytułowanych i zasłużonych wychowanków płockiego klubu. Ma na swoim koncie występy nie tylko w Płocku, ale również w Lechu Poznań, Legii Warszawa (mistrzostwo Polski i Puchar Ligi) oraz w greckim klubie Panionios Ateny. Obecnie popularny „Maja” kształci się w trenerskim fachu, dzięki czemu będzie mógł wykorzystać swe bogate doświadczenie z boiska do kształcenia następców.

1 komentarz: