czwartek, 22 września 2011

Cztery medale dla Judo Kano


Doskonale spisała się ekipa UKS Judo Kano Płock w jedenastej edycji międzynarodowych mistrzostw Polski w judo w kategorii Masters. Płocczanie w gronie 103 zawodniczek i zawodników wywalczyli trzy złote medale. Natomiast po brąz sięgnęła zawodniczka Judo Kano w makroregionalnych mistrzostwach młodzików, które odbywały się w Warszawie.

W zawodach wystartowali reprezentanci Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Płock reprezentowali Leszek i Kinga Jarosińscy oraz Agnieszka Waluch. Co ciekawe, Leszek i Agnieszka właśnie niedawno obchodzili 30-lecie rozpoczęcia treningów pod okiem Wojciecha Pudlika. Natomiast Kinga na pierwszych zajęciach judo pojawiła się 25 lat temu.

Po niedawnych, całkiem udanych startach można było się spodziewać, że płocczanie nie wrócą z mistrzostw z pustymi rękoma. Jednak medalowy dorobek przeszedł najśmielsze oczekiwania. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Leszek Jarosiński. – Jechałem na te zawody mocno poturbowany po występie w mistrzostwach Czech. Okazało się w dodatku, że startowałem jako najstarszy zawodnik w swej kategorii – powiedział płocki judoka. – Zdobycie złotego medalu w kategorii 90 kg osłodziło mi wysiłek włożony w przygotowania i powetowało nieudany występ w mistrzostwach świata.

Dla Kingi Jarosińskiej to już dziesiąty medal w kolekcji (w tym dziewiąty z najcenniejszego kruszcu). Płocczanka obroniła tytuł z ubiegłego roku, a wygrywając trzy walki przed czasem, potwierdziła dominację w kategorii 78 kg kobiecego judo.

Największym zaskoczeniem była doskonała postawa Agnieszki Waluch, dla której był to debiut w mistrzostwach Polski. Płocczanka wyczekała na moment, gdy jej finałowa przeciwniczka popełniła błąd i rzuciła ją na plecy. Dzięki temu w pierwszym starcie wywalczyła pierwszy złoty medal. – Smak zwycięstwa jest jak zawsze bardzo słodki, dlatego cała nasza trójka już myśli o startach w przyszłym roku – przyznał Leszek Jarosiński. – A za rok pierwsza edycja Pucharu Polski Judo Masters odbędzie się w Płocku.

Kiedy najstarsi zawodnicy Judo Kano startowali w zawodach Masters, najmłodsi brali udział w makroregionalnych mistrzostwach młodzików w Warszawie. W stolicy najlepiej spisała się Natalia Berkowska. Walcząca w kategorii 52 kg podopieczna trenera Pawła Pianowskiego wywalczyła brązowy medal.

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń