wtorek, 15 maja 2012

Pierwszy w historii polskiego brydża

Bielszczanin Grzegorz Narkiewicz (na zdjęciu) po raz czwarty z rzędu dopisał do swojej kolekcji tytuł Drużynowego Mistrza Polski w brydżu sportowym. Jest pierwszym w historii dyscypliny, który może pochwalić się takim osiągnięciem. W tym roku Narkiewicz w parze z Krzystofem Burasem mieli niebagatelny udział w zdobyciu tytułu przez Consus Kalisz, w którego barwach występowali w tym sezonie. W rozegranych w Warszawie indywidualnych mistrzostwach Polski Narkiewicz w parze ze Zdzisławem Ingielewiczem, prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zajął 11 miejsce.  Brązowy medal w grze mikstowej w parze z Leszkiem Sztyrakiem zdobyła występująca w barwach Szabli Płock Anna Sarniak.


Finał ekstraklasy, w której triumfował Consus Kalisz Grzegorza Narkiewicza rozegrano w miniony weekend w Łodzi. Wcześniej, w półfinale play off, ekipa z Kalisza w 72 rozdaniowym meczu rozgromiła KS Winkhaus Unię Leszno 225 do 125,5 pkt. Składający się z 96 rozdań mecz finałowy z Asco-Tech Spójnia Warszawa było już bardziej wyrównany. Grzegorz Narkiewicz z Krzysztofem Burasem zagrali w siedmiu z ośmiu dwunastorozdaniowych segmentów meczu. Finał którego losy ważyły się niemal do ostatniego rozdania wygrała 211,6:170 ekipa z Kalisza w składzie: Grzegorz Narkiewicz, Marian Kupnicki, Janusz Makaruk, Dominik Filipowicz, Krzysztof Buras, Piotr Walczak, Jarosław Cieślak, Piotr Żak, Paweł Niedzielski, Leszek Majdański.

Tymczasem tydzień wcześniej w Warszawie rozegrano finały mistrzostw Polski par, mikstów i teamów. Ekipie Consusu Kalisz z Grzegorzem Narkiewiczem, nie powiodło się w tych zawodach najlepiej, team z Kalisza nie awansował do rundy finałowej z udziałem ośmiu zespołów. W turnieju par Narkiewicz wypadł już lepiej, zajmując 11. miejsce w finale dla 24 par, grając ze Zdzisławem Ingielewiczem. 

Tymczasem w turnieju par mikstowych niewiele zabrakło aby awansować do finału (24 miksty) płocczanom Danucie Krupnik z Bolesławem Krzewskim (GOK Bielsk). W finale tym znalazła się jednak Anna Sarniak (Szabla Interbud Jarosław Szczygieł Płock) , która w parze z Leszkiem Sztyrakiem z Olsztyna mogła cieszyć się z trzeciego miejsca i brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz