środa, 2 marca 2016

Wysoka frekwencja tenisistów stołowych w Płockiej Olimpiadzie Młodzieży

Aż dziewięćdziesięcio dziewięcioro uczennic i uczniów płockich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się do udziału w turniejach tenisa stołowego organizowanej po raz pierwszy w historii Płockiej Olimpiady Młodzieży. Swoją obecność na zawodach potwierdził gość honorowy, trzykrotny olimpijczyk, wieloletni zawodnik Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, brązowy medalista olimpiady w Barcelonie, Wojciech Jankowski. Turniej zagości w sali Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy ulicy Korczaka w Płocku. Zawody rozpoczną w czwartek 3 marca szkoły podstawowe, w piątek rywalizować będą gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Organizoatorami Płockiej Olimpiady Młodzieży są Prezydent Miasta Płocka, Płocki Klub Olimpijczyka, Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Zespół Obiektów Sportowych. Turnieje tenisa stołowego swoim patronatem objął Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego.

Po zamknięciu listy zgłoszeń okazało się, że największym zainteresowaniem tenis stołowy cieszy się wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju dziewcząt i chłopców w tej kategorii zgłosiło się aż 61 uczennic i uczniów. Szczególnie wysokim poziomem może charakteryzować się turniej dziewcząt, gdyż nie zabrakło w nim klasyfikowanych w kategorii seniorek zawodniczek z Płocka z licencjami Polskiego Związku Tenisa Stołowego - Katarzyny Bagrowskiej (Zespół Szkół Ekonomiczno Kupieckich), Anny Nowakowskiej (Zespół Szkół Centrum Edukacji) oraz obecnie szóstej seniorki w województwie mazowieckim Anny Wereszczaka z LO im. Władysława Jagiełły. Emocje zapowiadają się także w turnieju chłopców, do którego zgłosiło się wielu byłych zawodników dwóch płockich klubów - MLUKS Nadwiślanin Płock i UKS Victorii Płock.

W turnieju gimnazjalistek numerem jeden będzie Zuzanna Rajchman, która przygotowuje się do lipcowego startu w barwach reprezentacji Płocka na Międzynarodowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które rozegrane zostaną na Tajwanie.

Do ciekawej rywalizacji dojdzie wśród gimnazjalistów. Swoje umiejętności porównają w bezpośredniej walce reprezentujący Gimnazjum nr 8 zawodnicy Nadwiślanina Płock, na codzień grający w V lidze MZTS oraz reprezentaci Gimnazjum nr 5 występujący w rozgrywkach II ligi w barwach Victorii Płock.

W zmaganiach uczniów szkół podstawowych faworytami są uczennice i uczniowie SP 20 Płock, w tym medaliści zeszłorocznych mistrzostw Polski w kategorii żak - Julia Czubakowska i Kajetan Kachniewski (do 11 lat) choć wszyscy będą oczekiwać ujawnienia się nowych talentów z pozostałych podstawówek, które rzuciły rękawice młodym "zawodowcom" z płockie dzielnicy Borowiczki, goszczącej tenisistów stołowych Płockiej Olimpiady Młodzieży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz