czwartek, 3 marca 2016

Badmintoniści z Masovii punktują

Fot. Archiwum KS Masovia
Siedem medali przywieźli badmintoniści KS Masovia, podopieczni trenera Adama Załęskiego z drugiego już Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona organizowanego przez Akademię Roberta Mateusiaka polskiego olimpijczyka i mistrza Europy w grze mieszanej. W stolicy rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. 


W kategorii młodzików w grze podwójnej dziewcząt trzecie miejsce zajęły Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska, która jednocześnie w parze z Kacprem Linke z Klubu Akro-Bad Warszawa zajęła drugie miejsce w grze mieszanej. Wśród juniorów młodszych w grze pojedynczej równorzędne trzecie miejsce zajęli Miłosz Kaim i Maciej Gomoła. W grach podwójnych zawodnicy KS Masovia okazali się bezkonkurencyjni. Triumfowali Maciej Gomoła i Michał Gomoła, drugie miejsce zajął Miłosz Kaim w parze z Norbertem Świerk z Klubu UKS Aktywna Piątka Przemyśl. Trzecie miejsce w tej konkurencji także padło łupem płocczan - Kamila Sokołowskiego i Mikołaja Jastrzębskiego

Równie dobrze zawodnicy Masovii spisali się w grach mieszanych. Miejsce drugie zajął Miłosz Kaim w parze z Idą Wiśniewską z ABRM Warszawa, a  trzecie równorzędnie miejsca zajęli Maciej Gomoła z Olgą Mikszą z ABRM Warszawa oraz Michał Gomoła z Anetą Gadomską z Akro-Bad Warszawa. 

Wszystkie punkty zdobyte przez młodych, płockich sportowców w turnieju rozegranym w Warszawie zaliczane są do ogólnej klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz