wtorek, 15 maja 2012

Płockie cheerleaderki znowu z medalami


Fot. Archiwum SWPW
Cztery złote i trzy srebrne medale to łączny dorobek ekipy Cheerleaders Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (na zdjęciu) w  Otwartych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego o puchar prezydenta Kielc. Była to jednocześnie ostatnia impreza tegorocznego cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders. Po podliczeniu wyników z wszystkich zawodów okazało się, że płocczanki wygrały dwie kategorie wiekowe, a w jednej uplasowały się na drugim miejscu.W Kielcach pojawiło się 40 formacji oraz około 30 duetów, które oceniane były przez międzynarodowych sędziów z Polski i Słowenii. Uzgodnienie końcowego werdyktu nie było wcale prostą sprawą, ponieważ zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Reprezentacja Płocka miała jednak wiele powodów do zadowolenia. W swoich kategoriach wiekowych najwyżej ocenione zostały grupy Impact i Impuls, zdobywając w pełni zasłużone pierwsze miejsca. Niewiele gorzej spisała się Impreska, która sklasyfikowana została na drugiej pozycji w swej grupie. Debiutujące w zawodach tej rangi dwie płockie formacje Impulsik i Slide wystartowały w najmłodszej kategorii, zajmując ex-equo ósme miejsce.

Bardzo dobrze w Kielcach zaprezentowały się również duety związane ze Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku. Bezkonkurencyjne w rywalizacji seniorek okazały się Agnieszka Cichocka i Aleksandra Jakubowska. Wśród juniorek najlepsze były Agata Strychalska i Kinga Miaśkiewicz. Tuż za nimi uplasowały się  Milena Gralicka i Patrycja Michałowska. Na drugiej pozycji skończyły rywalizację juniorek młodszych Maja Borowska i Klaudia Sztuczka.

Kiedy jurorzy dokładnie podsumowali dokładnie wyniki wszystkich tegorocznych zawodów cyklu Grand Prix, okazało się, że grupy Impuls i Impreska były zdecydowanie najlepsze w swoich grupach wiekowych, zaś grupa Impact musiała zadowolić się „tylko” drugim miejscem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz