wtorek, 15 maja 2012

Emocji było pod dostatkiem


Fot. Archiwum Urzędu Gminy Brudzeń
Doskonałą obsadę miał rozegrany po raz pierwszy Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii. Wśród uczestników imprezy znaleźli się zawodnicy z pierwszej dziesiątki krajowych rankingów tej dyscypliny. Trudna, selektywna trasa wiodła przez Brudzeński Park Krajobrazowy. Ostatecznie do mety dotarło 47 zawodników oraz dwie zawodniczki. W Zielonej Dolinie w Janoszycach odbył się również zorganizowany już po raz piąty Amatorski Przełajowy Wyścig Rowerowy. Emocji na obu trasach nie brakowało. Zawody zostały zorganizowane przez Urząd Gminy Brudzeń Duży oraz Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta. Impreza rozpoczęła się od rywalizacji kolarzy. Wytyczona po ścieżkach Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego trasa okazała się niezwykle wymagająca. Kolarze nie mieli czasu, aby podziwiać piękno okolicznej przyrody, musieli się bowiem skupić na pokonywaniu kolejnych przeszkód terenowych, wśród których były nie tylko ostre podjazdy, ale również przecinające trasę wody oraz solidnej wielkości kałuże.

Wśród uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjny okazał się Szymon Bregier z Płocka, doskonale radzący sobie na kolarskich trasach w niemal całym kraju. Wśród dziewcząt jako pierwsza linię mety przejechała Paula Krajewska. Najszybszym z gimnazjalistów był Wiktor Bregier, a wśród gimnazjalistek nie miała sobie równych Aleksandra Wielońska. Robert Warchałowski dotarł do mety jako pierwszy zawodnik kategorii open. Wśród pań najlepsza w tej kategorii okazała się Anna Krajewska. Najlepszym z weteranów był Sławomir Lasota, który mógł pochwalić się najlepszym czasem spośród wszystkich, którzy stanęli na starcie. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, medalami i drobnymi upominkami.

Na trasie pierwszej edycji Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii pojawili się zawodnicy z Grudziądza, Sulejówka, Torunia, Olsztyna, Łodzi, Łowicza, Żyrardowa i Płocka. Do mety dotarło łącznie 49 osób, w tym dwie kobiety. Biegowa część duathlonu została wyznaczona na zboczach „Zielonej Doliny”, a rowerowa w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Runda biegowa miała wprawdzie tylko kilometr, ale z tego aż 300 metrów wiodło pod solidną górkę.

Już na pierwszym odcinku biegowym na czoło wysunął się Łukasz Kalaszczyński z Płockiego Towarzystwa Triathlonu Delta, który systematycznie powiększał swoją przewagę nad resztą stawki.  Prowadził od startu do mety. – Mimo krótkiego dystansu musiałem się naprawdę mocno sprężyć, żeby wygrać te zawody – przyznał Łukasz Kalaszczyński po minięciu linii mety. – Cały czas czułem oddech rywali na plecach. Poza tym na drugim biegu odczułem w nogach mocne podbiegi.


Jako drugi dotarł do mety żyrardowianin Artur Kurek. Trzeci na kresce zameldował się doskonale znany w środowisku miłośników duathlonu Jacek Gardener. Rywalizację pań rewelacyjnie rozpoczęła Aleksandra Siwczuk z Olsztyna. Po pierwszym odcinku biegowym prowadziła zdecydowanie, ale musiała wycofać się z rywalizacji, kiedy zdefektował jej rower. Skorzystała na tym Agnieszka Burżacka-Tyc, która okazała się lepsza od Agnieszki Mrówczyńskiej.

Wyniki V Amatorskiego Przełajowego Wyścigu Rowerowego

Szkoły podstawowe

Chłopcy:
1. Szymon Bregier
2. Bartosz Szafrański
3. Wojciech Cybart
Dziewczęta:
1. Paula Krajewska
2. Marta Głuchowska
3. Aleksandra Balcerowska

Szkoły gimnazjalne 

Chłopcy:
1. Wiktor Bregier
2. Jakub Czachorowski
3. Mateusz Gerwatowski
Dziewczęta:
1. Aleksandra Wielońska
2. Patrycja Nowakowska
3. Klaudia Nowakowska

OPEN
Mężczyźni:

1. Robert Warchałowski
2. Piotr Bregier
3. Paweł Krawczyński
Kobiety:
1. Anna Krajewska
2. Justyna Szczęsna
3. Karolina Nowakowska
Weterani (powyżej 45 roku życia):
1. Sławomir Lasota
2. Dariusz Lasota
3. Zbigniew Wernikiewicz


Klasyfikacja I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii
(
3 km biegu – 10 km jazdy na rowerze – 2 km biegu)


M2(1973-1992)
1. Łukasz Kalaszczyński (PTT Delta Płock)
2. Damian Lewandowski (Płock)
3. Eryk Brodowski (Winnica)

M3 (1972 i starsi)
1. 28 Artur Kurek (Briko Trail Team)
2. Jacek Gardener (LKS Victoria Zabostów)
3. Piotr Tartanus (WTT Warszawa)

K2 (1992 i starsze)
1. Agnieszka Burżacaka-Tyc (Płock)
2. Agnieszka Mrówczyńska (Gorzewo)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz