poniedziałek, 14 maja 2012

Duninów i Słubice tracą dystans, Zmiana lidera w A-klasieWisła Duninów tylko zremisowała w Łącku z tamtejszym Kormoranem. Swoje mecze tymczasem pewnie wygrały Mazur Gostynin i Bzura Chodaków. Duninowianie powoli mogą się więc żegnać z marzeniami o grze w czwartej lidze w sezonie 2012/2013. Tymczasem coraz bliżej awansu do płockiej klasy okręgowej jest Polonia Radzanowo, która zmieniła Unię Czermno na pozycji lidera A-klasy. Czermnianie w rundzie wiosennej to zaledwie cień ekipy, która była rewelacją jesieni. Kolejny mecz w B-klasie przegrała Mazowia Słubice. Zespół, który piłkarską jesień 2011 zakończył na pierwszym miejscu, coraz bardziej traci dystans do Iskry Kozłowo. 

Po remisie w wyjazdowym meczu z Mazurem Gostynin piłkarze Wisły Duninów wyraźnie stracili wcześniejszy impet. Jakby przestali wierzyć, że mają jeszcze szansę na awans do czwartej ligi. Jeśli nie bezpośredni, to przynajmniej dzięki drugiemu miejscu, dającemu grę w barażach. – Po meczu z Gostyninem nie odbył się żaden normalny trening, ponieważ na zajęciach stawiało się tylko kilku zawodników. Pierwszym efektem tego był zremisowany mecz z przeciętnym Zrywem Bielsk, który rozwiał wszelkie złudzenia na drugie miejsce w ligowej tabeli. Nie trenują seniorzy którzy mieli czwartoligowe aspiracje, nie trenuje również zaplecze seniorów czyli juniorzy – można przeczytać na nieoficjalnej stronie klubowej prowadzonej przez kibiców. – Takie zachowanie pokazuje brak zaangażowania. Nie wszyscy dorośli do tego, aby grać w drużynie seniorskiej, czy nawet w juniorach.

Potwierdzeniem regresu Wisły był jej kolejny remis 1:1. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu derbowym z Kormoranem Łąck. Stratę dwóch punktów przez duninowian bezwzględnie wykorzystał duet liderów. Mazur Gostynin rozgromił u siebie Wicher Cieszewo 8:3, a Bzura Chodaków u siebie ograła Stoczniowca Płock 5:0. Mazur jest już niemal pewny awansu do czwartej ligi, Bzura zaś powoli może szykować się do gry w barażach.

W A-klasie doczekaliśmy się w końcu zmiany lidera. Słabo od pewnego czasu grająca Unia Czermno tym razem bezbramkowo zremisowała wyjazdowy mecz ze Spartą Mochowo. Tymczasem Polonia Radzanowo ograła u siebie 3:1 Lwówiankę Lwówek, dzięki czemu awansowała na pierwsze miejsce w tabeli z jednopunktową przewagę nad dotychczasowym liderem.

W B-klasie jesienny impet straciła Mazowia Słubice, która tym razem przegrała w Gozdowie z Olimpią. Tymczasem Iskra Kozłowo umocniła się na pozycji lidera, ogrywając na wyjeździe Błyskawicę Lucień.

Klasa okręgowa 
26. kolejka: Kormoran Łąck - Wisła Nowy Duninów 1:1, Zryw Bielsk - Wisła Sobowo 5:4, Mazur Gostynin - Wicher Cieszewo 8:3, Pogoń Słupia - Świt Staroźreby 2:4, Unia Iłów - Skrwa Łukomie 8:0, ULKS Ciółkowo - Orzeł Goleszyn 1:7, Skra Drobin - Huragan Bodzanów 3:1, Bzura Chodaków - Stoczniowiec Płock 5:0. Tabela: 1. Mazur 71, 2. Bzura 66, 3. Wisła D. 60

A-klasa
21. kolejka: Relax Miszewo Murowane - Spójnia Mała Wieś 2:3, Stegny Wyszogród - Start Proboszczewice 4:3, Kasztelan Białe Błoto - Zorza Szczawin Kościelny 5:1, Orkan Lelice - Victoria Cekanowo 2:3, Polonia Radzanowo - Lwówianka Lwówek 3:1, Sparta Mochowo - Unia Czermno 0:0. Pauzowali: Czarni Rempin. Tabela: 1. Polonia 49, 2. Unia 48, 3. Start 35

B-klasa
19. kolejka: Peklimar Umienino - Bobry Cierszewo 3:0 (walkower), Błyskawica Lucień - Iskra Kozłowo 1:2, Olimpia Gozdowo - Mazowia Słubice 3:1. Tabela: 1. Iskra 36, 2. Mazowia 28, 3. Olimpia 23

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz