poniedziałek, 13 lutego 2012

Pogrom na koniec fazy zasadniczej


Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock swoje występy w fazie zasadniczej pierwszoligowego sezonu 2011/2012 zakończyły niezwykle efektowną wygraną z AZS AWF Poznań. Grając po raz pierwszy w Orlen Arenie podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego rozgromiły ekipę ze stolicy Wielkopolski różnicą aż trzynastu bramek. To najbardziej efektowna wygrana płocczanek w obecnych rozgrywkach. Teraz Jutrzenkę czeka walka o utrzymanie się w gronie pierwszoligowców. Terminarz fazy play-out nie jest jeszcze znany, ponieważ Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie zweryfikował wszystkich wyników ze względu na protest dotyczący jednego z meczów z udziałem UKS PCM Kościerzyna.


Płocczanki były wprawdzie zdecydowanymi faworytkami meczu z „czerwoną latarnią” pierwszej ligi, ale po pierwszych minutach meczu w Orlen Arenie można było odnieść wrażenie, że nieco przytłoczyła je wielkość obiektu, w którym miały okazję grać po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu ligowym.

Z czasem jednak zawodniczki Jutrzenki na tyle opanowały swoje emocje, że zaczęły przeważać coraz bardziej wyraźnie. Na przerwę młode płocczanki schodziły, prowadząc różnicą jedenastu bramek. W tym momencie nikt w nie mógł mieć wątpliwości, kto będzie lepszy w tym spotkaniu, a jedyna niewiadoma mogła dotyczyć rozmiarów zwycięstwa miejscowego zespołu.

Nie oznacza to jednak, że w drugiej części meczu zupełnie zabrakło emocji. Najpierw kibice zastanawiali się, czy miejscowym uda się złamać barierę 30 trafień. Później zaś zaczęli myśleć o 35. Ostatecznie „licznik” Jutrzenki zatrzymał się na 36 golach.

Chociaż na słowa najwyższego uznania zasłużył cały zwycięski zespół, nie sposób nie zauważyć wyczynu Pauliny Zaremby, która dziesięciokrotnie wpisywała się na listę strzelców. Niestety, po przerwie kontuzji doznała Kinga Przybysz, która została zniesiona z boiska i oddana pod opiekę sztabu medycznego.

W fazie play-out Jutrzenka prawdopodobnie będzie walczyła o utrzymanie się w gronie pierwszoligowców. Chyba, że uwzględniony zostanie protest jednego z zespołów, który przegrał z UKS PCM Kościerzyna. Jeśli ekipa ta straciłaby dwa punkty, wówczas płocczanki mogłyby awansować na czwarte miejsce w tabeli, bo tracą do Kościerzyny zaledwie jedno oczko.


AZS PWSZ Jutrzenka Płock – AZS AWF Poznań 36:23 (20:9)
AZS PWSZ Jutrzenka: Pietrzak, Sirojć, Rakowska – Różańska 2, Kwasiborska, Jasińska 1, Kotarska, Charzyńska 6, Neitsch 5, Klucznik, Janiszewska 3, Laskowska 1, Zaremba 10, Jankowska 1, Krysiak 2, Rędzińska 5.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Pawlak, Cierech – Łakomy 4, Bartkowiak 2, Matyja 4, Wasiak 7, Król, Kwiecień 2, Łyszczyk 3, Karasiewicz, Peda, Duzowska 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz