poniedziałek, 13 lutego 2012

Trzecie z rzędu zwycięstwo rezerw

Druga drużyna piłki ręcznej Orlen Wisły Płock odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego ograli w Elblągu tamtejszy Techtrans 32:28. O wygranej młodych nafciarzy zadecydowała przede wszystkim niemal perfekcyjna pierwsza połowa, wygrana różnicą siedmiu goli Najskuteczniejszym z płocczan okazał się Michał Obiała, który zdobył siedem bramek. Po raz pierwszy w sezonie 2011/2012 młodzi nafciarze opuścili mało zaszczytne, ostatnie miejsce w tabeli.

Płocczanie dosłownie zmiażdżyli drużynę gospodarzy w pierwszej fazie meczu. Bramkę stracili dopiero w dziesiątej minucie, a po 20. minutach prowadzili już 14:4. Wprawdzie w końcówce pierwszej odsłony miejscowi zdołali nieco zminimalizować swoje straty, jednak na przerwę schodzili przegrywając różnicą aż siedmiu goli.

Po zmianie stron młodzi nafciarze mogli sobie pozwolić na niewielkie zwolnienie tempa i kontrolowanie przebiegu wydarzeń na placu gry. Zawodnicy z Elbląga nie mieli pomysłu na doskonale dysponowanych rywali, którzy bez najmniejszych problemów dowieźli do końcowej syreny korzystny dla siebie rezultat.

Podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego wygrali po zimowej przerwie trzecie kolejne spotkanie. Widać więc wyraźnie, że praca płockich szkoleniowców nie poszła na marne. A co najważniejsze, jak parokrotnie zapowiadał trener Bogdan Janiszewski, wystarczył jeden wygrany mecz, aby zawodnicy otworzyli się mentalnie i zaczęli grać tak, jak potrafią.

Meble-Techtrans Elbląg – Orlen Wisła II Płock 28:32 (10:17)
Orlen Wisła II Płock: Dudek, Marciniak – Obiała 7, M. Sikorski 5, Miedziński 4, Adamski 4, Rupp 4, Kozłowski 3, Wojkowski 3, Orędowicz 2.