środa, 2 listopada 2011

Młodzież Jutrzenki w natarciu

Doskonale radzą sobie piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenki Płock w rozgrywkach wojewódzkiej ligi juniorek młodszych. Drużyna prowadzona przez trenera Marka Jagodzińskiego doskonale radzi sobie zarówno grając na wyjazdach, jak i występując w roli gospodarza. Jej dotychczasowy bilans to trzy wygrane mecze w trzech kolejkach. O miano najlepszej snajperki płockiego zespołu rywalizują Martyna Borysławska i Karolina Mokrzka.

Pierwszy mecz płocczanki rozegrały w Radzyminie z tamtejszym ROKiS-em. Do przerwy miejscowe starały się dotrzymywać kroku płocczankom, do których traciły zaledwie pięć bramek. Po zmianie stron dziewczęta z Radzymina trafiały wprawdzie częściej niż w pierwszej połowie, ale przyjezdne urządziły sobie w tym samym czasie prawdziwy festiwal strzelecki. Zdobycie aż 24 goli w ciągu 30 minut to wyczyn, który musi budzić szacunek. Wysoka wygrana Jutrzenki w inauguracyjnym meczu, rozgrywanym w dodatku na wyjeździe, była dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami. Podobnie jak świetna dyspozycja rzutowa Karoliny Mokrzkiej, która aż jedenaście razy wpisywała się na listę strzelców.

W pojedynku z Mazurem Sierpc w roli gospodarza tym razem wystąpiła Jutrzenka. Do przerwy płocczanki musiały zadowolić się bardzo skromnym, zaledwie dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie miejscowe okazały się dużo skuteczniejsze w defensywie, pozwalając sierpczankom zdobyć zaledwie sześć bramek. Same w tym czasie zdobyły zaś 14, dzięki czemu po końcowej syrenie cieszyć się mogły z wygranej różnicą ośmiu oczek. Karolina Mokrzka tym razem była nieco mniej skuteczna niż w pierwszym meczu, zdobywając „tylko” siedem goli, za to aż dziesięciokrotnie trafiała do bramki rywalek Martyna Borysławska, która nie wystąpiła w pierwszym pojedynku.

W trzeciej kolejce drużyna Marka Jagodzińskiego wyjechała do Zielonki, aby zmierzyć się z tamtejszą Mutką. W składzie zabrakło tym razem Karoliny Mokrzkiej. Po pierwszej połowie wydawało się, że może dojść do sensacji, bo miejscowe prowadziły 12:11. Po zmianie stron jednak radykalnie zmienił się obraz gry. Dziewczęta z Mutki zdobyły już tylko siedem bramek, same zaś straciły 22 i zamiast cieszyć się z korzystnego dla siebie rezultatu, musiały przełknąć gorycz wysokiej porażki. Aż 15 bramek dla zwycięskiej ekipy zdobyła Martyna Borysławska.

W najbliższym miesiącu płocką Jutrzenkę czekają trzy mecze w wojewódzkiej lidze juniorek młodszych: 5 listopada na wyjeździe z Varsovią I Warszawa, 19 listopada (również na wyjeździe) z Zawkrzem Mława oraz 26 listopada w Płocku z Wilanovią Warszawa.

ROKiS Radzymin – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 21:37 (8:13)