wtorek, 13 września 2011

Nafciarze poznali ostatniego rywala


Metalurg Skopje (na zdjęciu) uzupełnił stawkę zespołów, z którymi Orlen Wisła Płock walczyć będzie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół z Macedonii wygrał turniej kwalifikacyjny, który rozgrywany był w Izraelu z udziałem gospodarzy czyli Maccabi Srugo Rishon Lezion, a także Haslum HK oraz FH Hafnarfjoerdur. Drużyna prowadzona przez trenera Larsa Walthera występować będzie w LM w grupie C, w której znalazły się również: HSV Hamburg, Cimos Koper, HCM Constanta, St. Petersburg HC oraz Metalurg Skopje. Pierwszy swój mecz nafciarze rozegrają 1 października o 15.00, a rywalem będzie rumuńska ekipa HCM Constanta.W turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Izraelu jako pierwsze na parkiet wyszły zespoły FH Hafnarfjördur i Haslum HK. Mecz zakończył się rezultatem 29:36. Później gospodarze czyli Maccabi Srugo Rishon Lezion przegrali z Metalurgiem Skopje 19:27. W meczu o trzecią lokatę padło aż 85 bramek. Maccabi Srugo Rishon Lezion pokonało FH Hafnarfjördur 43:42.

Finałowy mecz Metalurga z Haslum był niezwykle dramatyczny i emocjonujący. Do przerwy było 14:9 dla prowadzonej przez trenera Lino Cervara ekipy z Macedonii. Po zmianie stron Norwegowie zdołali jednak nie tylko odrobić straty, ale nawet wyjść na prowadzenie. Gracze Metalurga nie dawali jednak za wygraną. Decydującego gola zdobyli dziesięć sekund przed końcową syreną, wygrywając ostatecznie 29:28.

Z Metalurga Skopje pozyskany był Bostjan Kavas, który może stać się cennym źródłem informacji na temat swojego byłego klubu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz