wtorek, 13 września 2011

Udowodnić swoją wartość

Na środę 14 września zaplanowana została dziewiąta kolejka spotkań pierwszej ligi. Rywalem piłkarzy Wisły będzie Kolejarz Stróże. Mecz zostanie rozegrany o 18.30 na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Łukasiewicza 34 w Płocku. Środowi rywale płocczan zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Wisła ma tylko jedno oczko mniej.

Płocką drużynę po raz drugi poprowadzi Libor Pala, który od piątku jest trenerem Wisły. Czeski szkoleniowiec zaczął swoją pracę od wyjazdowej wygranej 2:1 z Dolcanem Ząbki. Dzięki temu nafciarze poważnie zbliżyli się do czołówki. Tabela jest bowiem wyjątkowo „płaska” i dzięki kilku kolejnym wygranym można dość szybko znaleźć się w czołówce.

Kolejarz zaliczył do tej pory po trzy wygrane i remisy, notując dwie porażki u siebie – z Olimpią Grudziądz i Bogdanką Łęczna. Co ciekawe, ekipa ze Stróży nie przegrała w tym sezonie żadnego meczu wyjazdowego. Nie oznacza to, że w Płocku nie może się to zmienić.

W spotkaniu z Kolejarzem na pewno nie wystąpi Robert Chwastek, który w Łodzi przeszedł operację. Na szczęście kontuzja okazała się mniej poważna, niż się wcześniej wydawało. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, za pięć tygodni „Chwasti” będzie mógł wrócić do treningów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz