środa, 14 września 2011

Wielka gra Mustangów


Przed olbrzymią szansą staną Mustangi w niedzielę 18 września. Futboliści amerykańscy z Płocka zagrają w wielkim finale PLFA II. Na boisku Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ulicy Obrońców Tobruku 11 po raz drugi w tym sezonie zmierzą się z ekipą Warsaw Spartans. Stawką tego pojedynku jest bezpośredni awans do pierwszej ligi. Drużyna, która zejdzie z boiska pokonana, o PLFA I powalczy na wyjeździe w barażowym pojedynku z Zagłębiem Steelers Interpromex.Mustangi po raz kolejny spotkają się ze Spartanami. Bilans ich dotychczasowych meczów to cztery wygrane drużyny z Warszawy i jedno zwycięstwo płocczan. W tym sezonie Spartans wygrali z Mustangami na swoim boisku 43:8. Mecz nie był jednak wcale tak jednostronny, jak sugeruje to końcowy wynik.

Spartans to jedyna drużyna, która w sezonie 2011 zdołała pokonać Mustangi. Płocczanie po świetnych występach w sezonie zasadniczym równie dobrze spisali się w fazie play-off. W pierwszej rundzie pokonali u siebie Warriors Ruda Śląska, później zaś na wyjeździe ograli Gliwice Lions. Wygrana z niepokonaną ekipą z Górnego Śląska to najlepszy dowód, że Mustangi w tym sezonie zdolne są do wszystkiego.

O sile płockiego zespołu stanowią przede wszystkim Marcin Malesa, Paweł Kosiński, Witold Szpotański i Łukasz Pietrzak. To właśnie dzięki nim Mustangi zdobyły większość swoich punktów, a przy tym zyskały miano najlepszej biegowej drużyny PLFA II.

Drużyna, która wygra niedzielne spotkanie, zapewni sobie bezpośredni awans do PLFA I. Przegrany z tego finału będzie musiał rozegrać jeszcze spotkanie barażowe z Zagłębiem Steelers Interpromex.

Rzecznik prasowy Mustangów nie ukrywa, że ranga niedzielnego meczu jest wyjątkowa. – To nasz najważniejszy pojedynek w sezonie. Jego zwycięzca awansuje bezpośrednio do pierwszej ligi. Jesteśmy zmotywowani i osiągnęliśmy szczyt formy – deklaruje Paweł Chlebny. – To będzie pojedynek, którego losy rozstrzygać się mogą do samego końca, ale tylko jedna drużyna wyjdzie z niego zwycięsko. Przygotowaliśmy specjalne akcje, nowe formacje, zamierzamy wygrać ten mecz i odegrać się za tak dotkliwą porażkę w sezonie zasadniczym.


Kibice z Płocka, którzy zechcieliby na żywo obejrzeć mecz Spartans-Mustangs, mogą zgłaszać się w tej sprawie pod numerem telefonu 608 427 413. Koszt przejazdu w obie strony to zaledwie 10 złotych. Ci którzy pojadą zorganizowanym przez Mustangi autobusem będą mogli kupić bilet na mecz za 5 złotych.


- Udało nam się wynegocjować sto biletów po pięć złotych dla naszych fanów - mówi Chlebny.  Pozostali niestety będą musieli zapłacić pełną cenę - 15 zł.

Mustangi apelują do swoich fanów wybierających się na mecz sezonu o założenie czarnych koszulek.

– Bylibyśmy radzi, gdyby jak najwięcej osób chciało zobaczyć nasze wyjazdowe spotkanie – powiedział Paweł Chlebny. – A dzień wcześniej zapraszamy kibiców do Galerii Mazovia, gdzie od 14.00 do 17.00 zaplanowaliśmy pokaz oraz wspólne zdjęcia z kibicami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz