poniedziałek, 12 września 2011

Katarzyna w strefie

Trzynastoletnia tenisistka stołowa Nadwiślanina Płock, członkini kadry narodowej juniorek, Katarzyna Bagrowska wywalczyła awans do półfinałowego turnieju przed I Ogólnopolskim Turniejem Kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski w kategorii junior. Przed rozpoczynającym serię wojewódzkich TK turniejem w Nadarzynie pamiątkowy medal dla najlepszej kadetki województwa mazowieckiego w sezonie 2010/2011 odebrała piętnastoletnia Aleksandra Lau (na zdjęciu), również z Nadwiślanina.


Dwoma turniejami w Nadarzynie, w sobotę juniorów, a w niedzielę seniorów rozpoczęto indywidualne rozgrywki nowego sezonu w województwie mazowieckim. Niestety, podczas zawodów zabrakło męskiej reprezentacji Płocka, mimo, że w mieście funkcjonują dwa kluby z zespołami w drugiej lidze męskiej. Zagrały jedynie dziewczęta Nadwiślanina i reprezentująca barwy GLKS Nadarzyn, jedenastoletnia płocczanka Wiktoria Ziemkiewicz.

Jak przystało na kadrowiczkę, Katarzyna Bagrowska w I WTK juniorek zajęła 4. miejsce, równoznaczne z awansem do półfinału strefowego dla czterech województw przed I OTK. W Nadarzynie pierwszą grę oddała dopiero w półfinale turnieju przegrywając 2:3 z późniejszą triumfatorką imprezy Sylwią Borkowską z MKS Pogoń Siedlce. Płocczanka przegrała także mecz o III miejsce z Karoliną Tokarczyk z Nadarzyna, która w poprzednim sezonie, jeszcze jako zawodniczka Lits Anders Społem Żywiec należała do czołowych młodziczek w kraju. Po drodze do IV miejsca Kasia w 1/8 turnieju wyeliminowała swoją koleżankę klubową Sylwię Szelkowską, która musiała się zadowolić lokatą w przedziale miejsc 9-12. 

Aleksandra Lau również zatrzymała się w 1/8 turnieju, przegrywając z Zuzanną Samsel z Nadarzyna. Anna Wereszczaka musiała uznać w pierwszej rundzie wyższość Beaty Kogut z Siedlec, która zajęła potem drugie miejsce w turnieju. W Nadarzynie w barwach Nadwiślanina zadebiutowała czternastoletnia Anna Nowakowska, która do Płocka przeszła z UMKS Księżak Łowicz. Ona także, choć była blisko, nie przeszła pierwszej rundy, przegrywając 2:3 z Moniką Jałowiecką z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Potem w turnieju pocieszenia pokonała jednak najpierw Lidię Durmaj z Alfy Gostynin i w meczu o przedział miejsc 17-20, swoją nową, młodszą o rok koleżankę klubową Annę Wereszczaka.

W rozegranym w niedzielę w Nadarzynie turnieju seniorek wystartowały już tylko Bagrowska i Wereszczaka. Obie zakończyły turniej w przedziale miejsc 13-16 wśród 23 startujących seniorek. Obie mogą pochwalić się zwycięstwami w tym turnieju nad znacznie starszymi rywalkami ze Spójni Warszawa, Kasia nad Dominiką Rębelską, a Ania nad Justyną Tusień. Ania była też bliska sprawienia sensacji w pierwszej rundzie - wygranej nad Zuzanną Samsel, która zajęła potem drugie miejsce w turnieju. Płocczanka prowadziła już 2:1 w setach, ale w dramatycznych końcówkach dwóch ostatnich partii przeważyło doświadczenie cztery lata starszej rywalki, byłej kadrowiczki, międzynarodowej wicemistrzyni Malty w kategorii kadetek z 2009 roku.

Tymczasem jedna z najmłodszych uczestniczek sobotniego turnieju juniorek Wiktoria Ziemkiewicz była bliska wywalczenia awansu do półfinału strefowego. W meczu o wejście do pierwszej szóstki zawodów uległa jednak 2:3 Katarzynie Osińskiej z KS Broń Radom. 

W najbliższy weekend w Wyszogrodzie rozegrane zostaną kolejne Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne, tym razem w kategorii młodzik (rocznik 1999 i młodsi) oraz kadet (rocznik 1997 i młodsi). Wśród kadetek nie bez szans na awans do półfinału strefowego są wszystkie trzy reprezentantki Nadwiślanina w tej kategorii wiekowej, najstarsza Nowakowska i młodsze o rok Bagrowska i Wereszczaka, a także płocka młodziczka w barwach Nadarzyna - Ziemkiewicz. Wszystkie powinny być rozstawione w losowaniu w pierwszej ósemce. W młodziczkach o awans powinna powalczyć także dwunastoletnia Dominika Wolińska z Nadwiślanina. Dzięki bardzo dobrym wynikom w ubiegłym sezonie Wiktoria Ziemkiewicz ma prawo startu w I OTK młodzików bez konieczności udziału w eliminacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz