środa, 12 czerwca 2013

Cała wiosna bez porażki?Dziesięć wygranych meczów, pięć remisów i zero porażek. Taki bilans rundy wiosennej sezonu 2012/2013 ma Wisła Płock przed ostatnim spotkaniem sezonu. W sobotę 15 czerwca o 17 podopieczni trenera Marcina Kaczmarka zmierzą się w Krakowie z tamtejszą Garbarnią. Jeśli nie przegrają, dokonają wyczynu bez precedensu, kończąc wiosenną rundę bez chociażby jednej porażki. Po raz ostatni nafciarze schodzili z placu gry pokonani 3 listopada 2012 roku, kiedy przegrali u siebie 0:1 z Resovią. 

Do Krakowa wybierają się nie tylko płoccy piłkarze, ale również ich kibice, którzy w obecnych rozgrywkach byli na niemal wszystkich wyjazdach. Zabrakło ich jedynie w Stalowej Woli, ale tamtejsza Stal nie wpuszcza na swój stadion fanów zespołów przyjezdnych. Na mecz z Garbarnią wybiera się bardzo liczna grupa płockich fanów. W niedzielę, przed meczem z Siarką Tarnobrzeg, chętnych na wyjazd było 200 osób. Liczba ta może jednak znacznie wzrosnąć.

Wyjazd na mecz z Garbarnią przygotowywany tradycyjnie przez Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock został tym razem wsparty przez Urząd Miasta i piłkarzy. Wyjazd kosztuje jedyne 25 złotych. Wszyscy chętni mogą dzwonić pod komórkowy numer 519 607 932 lub pisać na gg 2460514

Wisła Płock, która w 33 meczach zgromadziła 69 punktów, jest murowanym faworytem konfrontacji z Garbarnią (34 punkty). Jeżeli zespół prowadzony przez trenera Marcina Kaczmarka wygra, będzie mógł pochwalić się bezprecedensową serią dziewiętnastu meczów bez porażki (w tej liczbie zawiera się cała runda wiosenna).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz