środa, 12 czerwca 2013

Płockie wiosła błysnęły w Ratzeburgu

Fot. PTW 
Niezwykle malowniczo położony tor regatowy w niemieckiej miejscowości Ratzeburg był areną tradycyjnej rywalizacji najlepszych wioślarzy z Europy. Tym razem obok osad seniorskich pojawili się również młodzieżowcy, którzy przygotowują się do udziału w Mistrzostwach Europy. I zaprezentowali się zupełnie nieźle. Dotyczy to również zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego: braci Kamila i Rafała Zajkowskich, Damiana Salaka i Łukasza Lewandowskiego.
Najmniej powodów do zadowolenia miał ten ostatni. Czwórka bez sternika, w której pływał, nie zakwalifikowała się do finałów ani pierwszego ani drugiego dnia imprezy.

Kamil Zajkowski pierwszego dnia imprezy popłynął w dwójce podwójnej z Mirosławem Ziętarskim z AZS-u Toruń, kończąc rywalizację na piątym miejscu za osadami z Niemiec i Danii, mimo zdecydowanego zwycięstwa w przedbiegach. Drugi dzień zawodów to start Kamila w czwórce podwójnej i drugie miejsce tuż za niezwykle mocną osadą z Niemiec.

Rafał Zajkowski w czwórce podwójnej sięgnął pierwszego dnia regat po brązowy medal, a dzień później na piątej pozycji zakończył rywalizację w dwójce podwójnej.

Damian Salak popłynął jako szlakowy ósemki, która popłynęła rewelacyjnie. Biało-czerwoni ulegli tylko Niemcom, przegrywając zaledwie o 0,65 sekundy.

Regaty w Ratzeburgu były dla Polaków ostatnim sprawdzianem przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata. Odbędą się one 24-28 w austriackim Linzu. Damian Salak i Kamil Zajkowski mogą by już niemal pewni swojego wyjazdu na MMŚ. Losy młodszego z braci Zajkowskich Rafała oraz Łukasza Lewandowskiego pozostają w rękach władz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz