piątek, 17 maja 2013

UKS Sanda Płock na siódemkę

Siedem medali przywieźli zawodnicy UKS Sanda Płock z rozegranych w Krynicy Zdroju zawodów Międzynarodowego Pucharu Polski w kickboxingu. Podopieczni Piotra Paśnika zdobyli cztery złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. Podwójnym złotym medalistą został Kamil Gawiński triumfując w dwóch formułach walki - light contact i kick light seniorów. Dwa medale do Płocka przywiózł również startujący w kategorii kadetów Mateusz Dymek - srebrny w kick light contact i brązowy w light contact.

Kamil Gawiński walczył w kategorii - 69 kg, a Mateusz Dymek w kategorii -47 kg. W kategorii -74 kg w formule kick light wśród seniorów również triumfował zawodnik Sandy Płock - Sławomir Rakowski. Czwarte złoto dla płockiej ekipy zdobyła jedynaczka z Sandy - Dagmara Tchorek. Wygrała rywalizację w kategorii juniorek w wadze -48 kg w formule low kick. Srebrny medal w kick light kadetów (waga  -57 kg)) zdobył Gaik Kadimyan.

W gronie 294 zawodników z 40 klubów, którzy wystartowali w Krynicy Zdroju znalazł się również Kasper Kalbarczyk z Sandy Płock, który debiutował na zawodach tej rangi. Mimo dzielnej walki z turniejem pożegnał się już po pierwszej walce z zawodnikiem gospodarzy, który wygrał z płocczaninem na punkty.