czwartek, 2 maja 2013

Mokrzka poprowadzi Jutrzenkę do finału?

Fot. T. Miecznik, Portal Płock
Karolina Mokrzka (na zdjęciu) powinna być najpoważniejszym atutem Jutrzenki Płock w walce o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej. W ćwierćfinale, który rozgrywany był w Łukowie „Mokra” w trzech meczach zdobyła aż 44 gole. Jeżeli równie skuteczna będzie także w półfinale, a do jej wysokiego poziomu dostosuje się również reszta zespołu, płocczanki powinny znaleźć się wśród ośmiu najlepszych polskich zespołów.
Gospodarzem półfinałów jest Kwidzyn. Właśnie mecz z tamtejszym MTS-em w niedzielę 5 maja o 11.30 będzie ostatnim pojedynkiem, który zespół prowadzony przez trenerów Daniela Jarosza i Marka Jagodzińskiego rozegra podczas półfinałów. Pierwszym rywalem młodych płocczanek będzie KPR MOS Jelenia Góra, z którym AZS PWSZ Jutrzenka zagra w piątek 3 maja o 16. W sobotę o 10 płocczanki zmierzą się z MOSiR-em Bochnia.

Do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły każdego z półfinałów. Czy Jutrzenkę stać na zajęcie w Kwidzynie pierwszego lub drugiego miejsca? Zapewne tak, ale o wszystkim decydować będą nie tylko sportowe umiejętności, ale i dyspozycja dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz