czwartek, 2 maja 2013

Nadwiślanki wygrały II ligę przed terminem


Zespół dziewcząt MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock pokonując 9:1 ekipę Hals Warszawa, już w przedostatniej kolejce sezonu zapewnił sobie pierwsze miejsce w II lidze tenisa stołowego kobiet dla województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Sukces jest ukoronowaniem pięcioletniej pracy trenera Grzegorza Lipczyńskiego z zespołem, który po raz pierwszy zgłoszono do rozgrywek III ligi w sezonie 2008/2009. Teraz płocczanki czeka walka o pierwszą ligę centralną w pojedynkach barażowych ze zwycięzcą II ligi dla województw podlaskiego i lubelskiego - najprawdopodobniej z Galaxy MOKS Słoneczny Stok z Białegostoku. Kilka dni przed meczem z Halsem, juniorki Nadwiślanina zagrały w turnieju półfinałowym Drużynowych Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej. Niestety bez powodzenia.


Płocczanki zwycięstwo w lidze zapewniły sobie na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. W sezonie 2012/2013 wygrały wszystkie dotychczasowe mecze (13), trzykrotnie pokonując rywalki 10:0, czterokrotnie 7:3, pięciokrotnie 9:1 oraz jeden raz 8:2. I właśnie to zwycięstwo 8:2 dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze odniosły nad Bronią Radom, która jest wiceliderem tabeli. Radomianki podobnie jak płocki zespół, wygrywały wszystkie swoje mecze, jednak do czasu...

Gdy wydawało się, że sprawa zwycięstwa w lidze rozstrzygnie się w ostatniej kolejce w bezpośrednim pojedynku pomiędzy Bronią a Nawiślaninem BS Mazowsze, niepodziewanie karty w końcówce sezonu rozdała ekipa SCK Hals Warszawa. W XII kolejce warszawianki wywalczyły u siebie sensacyjny remis 5:5 z Bronią Radom. W kolejnym meczu rozegranym awansem w hali MZOS w Ciechomicach stołeczny zespół uległ 1:9 liderowi Nadwiśłaninowi BS Mazowsze, który w ten sposób zapewnił sobie zwycięstwo w lidze. Płocczanki przed ostatnią kolejką mają pięć punktów przewagi  nad drugą w tabeli Bronią, której pozostały do rozegrania dwa mecze. Nie ma już matematycznej szansy by nadwiślanki pozbawione zostały mistrzostwa w lidze, a ostatni mecz nie będzie miał już znaczenia dla  końcowego układu góry tabeli.

W meczu w hali MZOS w Ciechomicach, do której II liga kobiet zawitała po raz pierwszy, zespół SCK Hals Warszawa wystąpił bez swojej niekwestionowanej liderki - utalentowanej młodziczki Agaty Zakrzewskiej. Mimo to warszawianki postawiły trudne warunki płocczankom. Bardzo ważny pojedynek przeciw Patrycji Piętce wygrała Aleksandra Lau. W pierwszym secie było co prawda ciężko, płocczanka przegrywała już 9:10, ale zimna krew jaką zachowała przy rozegraniu decydujących piłek pozwoliła jej przełamać w tej partii rywalkę, co z pewnością miało wpływ na wygranie przez płocczankę kolejnych setów.

W grze podwójnej na pierwszym, mocniejszym stole eksportowa para płockich kadetek Katarzyna Bagrowska/Anna Wereszczaka przegrywała już w setach 1:2 z deblem Piętka/Renata Adamkiewicz. Ale podobnie jak kilka tygodni temu w Puznówce, płocczanki pozbierały się i przekonująco wygrały dwie ostatnie partie i cały pojedynek. Był to szósty punkt meczowy dla Nadwiślanina, który przesądził o zwycięstwie płocczanek w meczu z Halsem oraz ich triumfie w rozgrywkach II ligi kobiet dla województw mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego.

Kilka dni przed meczem z Halsem zespół juniorek Nadwiślanina w składzie: Aleksandra Lau, Sylwia Szelkowska, Anna Nowakowska zagrał w turnieju półfinałowym Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek. W podlubelskich Piaskach płocczanki w swojej grupie eliminacyjnej miały tylko jedne przeciwniczki, za to bardzo mocne. Los zetknął je z drugim zespołem Optimy Lublin, w którym zagrały: jedna z czołowych juniorek w kraju - Natalia Cięszczyk oraz Gabriela Sienkiewicz, która zrobiła znaczne postępy od ubiegłego roku, kiedy niemal wyeliminowała w półfinałowym turnieju indywidualnym do MP kadetek Katarzynę Bagrowską z Nadwiślanina.

W pierwszym pojedynku dzięki niesamowitej waleczności zagrała Annie Nowakowskiej udało się urwać Natalii Cięszczyk seta i być blisko wygrania trzeciej partii. Doświadczona lublinianka, która kilka sezonów temu grała w Nadarzynie, nie pozwoliła jednak rozwinąć bardziej nadwiślance skrzydeł wygrywając końcówkę trzeciej partii i dość wyraźnie czwartego seta. Druga do boju przystąpiła Aleksandra Lau. Choć Gabriela Sienkiewicz zmiażdżyła płocczankę w pierwszym secie, to w drugim nadwiślanka przegrała dopiero na przewagi. Gdy wydawało się, że wygrana jest jeszcze w zasięgu Oli, rywalka przejęła inicjatywę w trzeciej, jak się okazało, ostatniej partii tego pojedynku.

Płocczankom nie udało się nawet wygrać na pocieszenie gry podwójnej i musiały wracać do domu, życząc swoim rywalkom jak najlepszego występu na mistrzostwach Polski. Nie udało się tym samym powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy Ola i Sylwia zagrały w DMP w Toruniu. W indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski Nadwiślanin Płock będzie w sezonie 2012/2013 reprezentowany jedynie przez kadetki Katarzynę Bagrowską i Annę Wereszczaka, które w turnieju drużynowym wesprze Dominika Wolińska

II liga kobiet MZTS
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze - SCK Hals Warszawa 9:1
Katarzyna Bagrowska - Joanna Walasek 3:1 (4, 8, -9, 8); Anna Wereszczaka - Klaudia Cur 3:0 (7, 8, 4); Aleksandra Lau - Patrycja Piętka 3:0 (10, 6, 9); Anna Nowakowska - Renata Adamkiewicz 3:1 (6, 7, -11, 5); Bagrowska/Wereszczaka - Adamkiewicz/Piętka 3:2 (7, -10, -9, 3, 5); Sylwia Szelkowska/Lau - Walasek/Cur 3:0 (8, 5, 6); Szelkowska - Piętka 0:3 (-4, -7, -10); Wereszczaka - Adamkiewicz 3:0 (5, 5, 6); Lau - Walasek 3:0 (12, 8, 4);  Nowakowska - Cur 3:0 (6, 8, 9).
Punkty dla Nadwiślanina: Lau i Wereszczaka po 2,5; Nowakowska - 2; Bagrowska - 1,5; Szelkowska 0,5.

Piaski. Półfinały Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek
KTS Optima II Lublin - MLUKS Nadwiślanin Płock 3:0
Natalia Cięszczyk - Anna Nowakowska 3:1 (7, -8, 9, 3); Gabriela Sienkiewicz - Aleksandra Lau 3:0 (0, 10, 6); Cięszczyk/Sienkiewicz - Nowakowska/Sylwia Szelkowska 3:0 (5, 4, 9).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz