piątek, 22 marca 2013

Błękitni zamiast Radomiaka

FOT. J. Stankowski
W sobotę 23 marca piłkarze Wisły mieli zmierzyć się z Radomiakiem. Spotkanie zapowiadało się jako wielki hit nie tylko sportowy. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Łukasiewicza 34 w Płocku pojawić się miało kilkuset kibiców z Radomia. Jak się nietrudno domyślić, spowodowało to również wielką mobilizację fanów Wisły. Tymczasem okazało się, że zw względu na trudne warunki atmosferyczne pojedynek Wisła-Radomiak został przełożony. Nowy termin nie jest jeszcze znany.
Wisła w tabeli grupy wschodniej drugiej ligi znajduje się obecnie na trzecim, a Radomiak na siódmym miejscu. Zespół z Radomia traci do nafciarzy osiem punktów. Nie oznacza to jednak, że ekipa prowadzona przez trenera Marcina Kaczmarka byłaby murowanym faworytem meczu. Wszak mazowieckie pojedynki derbowe rządzą się swoimi własnymi prawami.

Wielka mobilizacja już od początku rundy wiosennej panowała wśród płockich kibiców. Wiadomo bowiem, że Radomiak ma wyjątkowo mocną ekipę wyjazdową. Goście zapowiadali, że w Płocku może ich się pojawić kilkuset (najbardziej „rozbudowana” wersja mówiła o przyjeździe nawet 800 osób).

Niestety, trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że władze płockiej Wisły musiały zwrócić się do Polskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o przełożenie spotkania. Futbolowa centrala przystała na tę prośbę. Na razie jednak nie jest znany nowy termin meczu.

Tymczasem w sobotę 23 marca o 13.00 Wisła na swoim bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegra kontrolny pojedynek z Błękitnymi Gąbin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz