piątek, 22 marca 2013

Nadwiślanin po raz trzeci wysoko. Victoria urywa punkt Ostródzie

Występujące w II lidze kobiet dziewczęta Nadwiślanina BS Mazowsze odniosły trzecie z rzędu wysokie zwycięstwo zachowując status niepokonanych w lidze i fotel lidera. Tym razem pokonały 10:0 sąsiadki zza miedzy zespół UKS Alfa Gostynin, oddając rywalkom zaledwie trzy sety. Tymczasem tenisiści stołowi Victorii Płock grający w grupie awansowej II ligi męskiej sprawili niezłego psikusa kandydatowi do awansu. W Ostródzie urwali punkt tamtejszemu drugiemu zespołowi Condohotels Morliny.
W rozegranym w Płocku w czwartek wieczorem meczu z zespołu goście tylko debel Lidia Durmaj/Anna Zawitowska bliski był zwycięstwa. Gostyninianki prowadziły już 2:0 w setach, jednak w ostatnich trzech partiach para Sylwia Szelkowska/Aleksandra Lau wykazała się nie lada opanowaniem w końcówkach setów wygrywając wszystkie stosunkiem punktów 11:9.

Trzeciego seta dla Gostynina zdobyła Magdalena Szczodrowska. W pojedynku z Sylwią Szelkowską zawodniczka Alfy wygrała na przewagi pierwszą partię. W meczu warto zauważyć nowe ustawienie Nadwiślanina w grze podwójnej na drugim stole - Anna Nowakowska / Anna Wereszczaka. Dziewczęta zagrały ze sobą w parze po raz pierwszy i wygrały, choć nie bez problemów w drugim secie rozstrzygniętym dopiero w grze na przewagi.

Po pierwszej serii gier w rundzie rewanżowej w grupie awansowej II ligi są już tenisiści stołowi Victorii Płock. Do zespołu powrócił po kontuzji Robert Wojnarski i płocczanie mimo falstartu - wyjazdowej porażki 1:9 z Pogonią Siedlce, w drugim meczu sprawili nie lada niespodziankę. W Ostródzie zremisowali z rezerwami występującego w Superlidze zespołu Condohotels Morliny. Jeszcze tego samego dnia Victoria rozegrała trzeci wyjazdowy mecz, tym razem z Mlexerem Elbląg i mimo wielu gier zakończonych dopiero po pięciosetowej walce w Elblągu udało się odnieść tylko dwa zwycięstwa.

W grupie awansowej Victoria zajmuje siódme miejsce ze stratą jednego punktu do szóstych w tabeli rezerw pierwszoligowej ekipy GLKS Nadarzyn.

II liga mężczyzn
MKS Pogoń Siedlce - UKS Victoria Płock 9:1
Punkt dla Victorii Sebastian Kopacki

Condohotels Morliny II Ostróda - UKS Victoria Płock 5:5
Punkty dla Victorii: Michał Buła i Andrzej Wawrzyniak po 1,5; Robert Wojnarski i Sebastian Kopacki po 1.

LKS Mlexer Elbląg - UKS Victoria Płock 8:2
Punkty dla Victorii: Andrzej Wawrzyniaki i Robert Wojnarski - po 1.
II liga kobiet
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - UKS Alfa Gostynin 10:0
Katarzyna Bagrowska - Lidia Durmaj 3:0 (6, 6, 7); Anna Nowakowska - Magdalena Szczodrowska 3:0 (7, 3, 7); Aleksandra Lau - Anna Zawitowska 3:0 (5, 9, 7); Sylwia Szelkowska - Karolina Żółtowska 3:0 (7, 2, 5); Szelkowska/Lau - Durmaj/Zawitowska 3:2 (-6, -8, 9, 9, 9); Anna Wereszczaka/Nowakowska - Szczodrowska/Żółtowska 3:0 (2, 11, 7); Bagrowska - Zawitowska 3:0 (4, 5, 3); Nowakowska - Żółtowska 3:0 (5, 3, 4); Wereszczaka - Durmaj 3:0 (7, 8, 11); Szelkowska - Szczodrowska 3:1 (-10, 7, 7, 9).