piątek, 22 lutego 2013

Zadebiutują w Drobinie

To może być historyczny dzień płockiej piłki nożnej. W najbliższą niedzielę w Drobinie podczas turnieju halowego zadebiutuje zespół piłkarek nożnych z Płocka - KS Królewscy Płock. Dziewczęta przygotowują się do tego dnia już ponad pół roku pod okiem wykwalifikowanego trenera Kamila Wojkowskiego. W hali drobińskiego MOSiR-u zaprezentują się także zespoły z II ligi kobiet oraz jeden z pierwszej ligi. W sierpniu dziewczęta z KS Królewscy Płock zapowiadają start w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. 


Turniej w Drobinie jak twierdzą organizatorzy jest bardzo silnie obsadzony. Jedynie płocczanki nie mają jeszcze praktycznie żadnego doświadczenia w oficjalnych grach. W grupie B będą musiały jednak stawić czoła kobiecym zespołom Pelikana Łowicz, Stomilu Olsztyn oraz drugiej drużynie Pegaza Drobin. Wszystkie rywalki KS Królewskich występują w II lidze kobiet. W grupie A z pierwszoligową Pragą Warszawa, rywalizować będą drugie zespoły Stomilu i Pelikana oraz gospodarza zawodów Pegaza Drobin. 

- Bardzo cieszymy się z możliwości zaprezentowania się na tak mocno obsadzonym turnieju. Chciałbym tutaj podziękować drużynie Pegaza za zaproszenie nas do Drobina. Z naszej strony będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, jestem przekonany że zawodniczki dadzą z siebie wszystko i nawet tak doświadczonym zespołom z Olsztyna czy Łowicza nie będzie lekko. Będzie to dla nas na pewno dobra lekcja piłki nożnej, zwłaszcza gdy na co dzień ciężko jest pograć w piłkę z takimi zespołami  – mówi Kamil Wojkowski, trener dziewcząt.

W kadrze KS Królewskich na turniej w Drobinie znalazły się: Natalia Marciniak (19 l., Małachowianka), Marta Hućko (18 l., Małachowianka), Arleta Mulczyńska (15 l., Gimnazjum nr 5), Marta Majerowska (18 l., Jagiellonka), Klaudia Stradomska (17 l., III LO), Daria Nowak (15 l., Gimnazjum w Proboszczewicach), Dagmara Świt (16 l., Gimnazjum nr 13), Magdalena Zielińska (19 l., PUL), Samuela Pierzchała (17 l., ZSUiP) oraz Klaudia Łyźińska (15 l., Zespół Szkół w Maszewie Dużym)

- Sztab szkoleniowy postanowił zabrać ze sobą dziesięć zawodniczek, co pozwoli, że każda z nich będzie miała okazję zagrać taką samą ilość czasu. Oczywiście nie jedziemy do Drobina w celach rekreacyjnych, naszym zadaniem jest wygrać jak największą ilość meczów, zachowując przy tym swój styl i czerpiąc maksymalną radość z każdej gry. Głównym celem na ten rok pozostaje solidne przygotowanie się do startu ligi w sierpniu. Mamy bardzo młodą kadrę, jestem przekonany, że ciężka praca na treningach i konsekwencja zaowocują w przyszłości i pomogą dziewczynom odnieść sukces, a KS Królewscy Płock na stałe zagoszczą na mapie kobiecego futbolu w Polsce  – dodaje Wojkowski.

Sekcja kobiecej piłki nożnej rozpoczęła treningi w sierpniu ubiegłego roku, a ostatnie dwa miesiące spędziła na hali Gimnazjum nr 5 trenując dwa razy w tygodniu. W marcu klub zamierza zaprosić kolejne chętne do gry w piłkę nożną dziewczęta na trening, na którym przeprowadzony zostanie kolejny nabór. W marcu ruszają też zajęcia treningowe (trzy razy w tygodniu), które zagoszczą na sztucznym boisku Wisły Płock oraz płockich orlikach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz