piątek, 22 lutego 2013

Płock walczy o organizację Euro 2016Mecz Orlen Wisły z Team Tvis Holstebro rozpoczął kampanię Let's meet in Płock EURO 2016. Jej podstawowym założeniem jest promowanie Płocka jako jednego z pretendentów do roli miasta-gospodarza Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które w 2016 roku odbywać się będą w Polsce. Przedstawiciele płockiego środowiska handballowego liczą na to, że w kwietniu uda im się spotkać z przedstawicielami władz EHF, którzy gościć będą w Polsce na ceremonii losowania grup finałowych Mistrzostw Europy Juniorek.

W Orlen Orenie pojawiło się nowe obrandowanie nawiązujące do walki o miano miasta-gospodarza Euro 2016. Specjalny spot promocyjny został zaprezentowany przed meczem Orlen Wisly z Team Tvis Holstebro. Bardzo przypadł on do gustu kibicom, którzy pojawili się w hali. Duńczycy z kolei byli zachwyceni doskonałą atmosferą na trybunach.

Od kilku dni na Facebooku działa fanpage  kampanii Let's meet in Płock Euro 2016, który cieszy się wysoką popularnością. Podobnie jak internetowa strona www.euro2016plock.eu. Jednym z „ubocznych efektów” akcji jest niesamowite zainteresowanie płockich kibiców szczypiorniaka wyjazdowym meczem z Vive Targami Kielce. Chętnych na podróż do Kielc jest około 400 osób. Tyle właśnie biletów powinno trafić do rąk płockich kibiców (chociaż na razie gospodarze mówią o udostępnieniu 240 miejsc). Wśród zainteresowanych wyjazdem są całe rodziny, a nawet kibice niepełnosprawni.

Urząd Miasta Płocka zapewnia, że to dopiero początek szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej. – Chcemy, aby nasza idea wyrażana była przez niestandardowe działania, angażowała jak największą część środowiska piłki ręcznej i przysłużyła się promocji tej dyscypliny w naszym kraju – powiedział Konrad Kozłowski z biura prasowego płockiego Ratusza.

Władze Płocka oraz Orlen Wisły Płock mają nadzieję, że w kwietniu uda im się spotkać z przedstawicielami Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, którzy wybierają się do Polski. Prezydent EHF Jean Brihault oraz  sekretarz generalny EHF Michael Wiederer będą gośćmi losowania grup finałowych Mistrzostw Europy Juniorek, które odbywać się będą w Gdańsku i Gdyni. Obaj oficjele podpiszą umowę na organizację tej imprezy z prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzejem Kraśnickim. Prawdopodobnie obejrzą również mecz kwalifikacji Euro 2014 Polska - Szwecja, który zostanie rozegrany w Ergo Arenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz