piątek, 22 lutego 2013

Nadwiślanka wygrała drugi raz z rzędu. Walczyli najmłodsi


Tenisistka stołowa Nadwiślanina Płock, wychowanka trenera Grzegorza Lipczyńskiego, Anna Wereszczaka wygrała drugi raz z rzędu Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetek (kategoria 15 lat i młodsze) i zakwalifikowała się w ten sposób do III Ogólnopolskiego TK. W emocjonującym finale płocczanka pokonała 3:2 zawodniczkę GLKS Nadarzyn, wicemistrzynię Polski młodziczek sprzed dwóch lat, wielokrotną reprezentantkę Polski w młodszych kategoriach wiekowych - Dianę Wrzosek. Niewiele brakowało, aby na podium rozegranego w Wieliszewie WTK kadetek znalazły się dwie zawodniczki Nadwiślanina. Dominika Wolińska przegrała pierwszą grę w półfinale, by w meczu o 3. miejsce ulec Weronice Bożek, również z Nadarzyna. Razem z WTK żaków rozegrano turniej skrzatów dla ośmiolatków i młodszych. Nadwiślanin reprezentowała bardzo liczna ekipa. W rozegranym dzień wcześniej WTK żaków z płocczanek najlepiej spisała się Zuzanna Rajchman (miejsce 5-8).


Rozlosowane do dwóch różnych połówek tabeli turniejowej III WTK kadetek płocczanki, po "kosiły" kolejne rywalki, choć nie obyło się bez problemów. W pierwszej grze bardzo trudne warunki Annie Wereszczaka postawiła Milena Kacprzak z UKS Pocisk Śródmieście 38 Warszawa. Mimo, że w pierwszym secie płocczanka prowadziła nawet 9:0, cały pojedynek rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero w pięciu setach. Potem jednak udowodniła, że był to przysłowiowy wypadek przy pracy. Kolejne rywalki pokonywała stosunkiem setów 3:0, by pierwszą partię oddać dopiero w półfinale przeciwko Bożek.

Dramaturgia i poziom finału godny był czołówki krajowej. O ile Anna Wereszczaka puka do tej czołówki od kilku sezonów, o tyle Diana Wrzosek znajduje się w niej od lat. Pierwsze jednak dwa sety należały w całości do płocczanki. W dwóch kolejnych Diana Wrzosek momentami niemal zmiatała ze stołu nadwiślankę, która długo nie mogła znaleźć recepty na ataki mocnym i bardzo rotacyjnym topspinem rywalki. Piąty set ułożył się jednak po myśli Anny Wereszczaka. Szybko zdobyła prowadzenie 7:2. Rywalka jednak doszła do stanu 6:7 i zaczęła się emocjonująca końcówka - wymiana punkt za punkt. Gdy jednak stan rywalizacji brzmiał 10:8 dla płocczanki, zawodniczka Nadwiślanina w drugiej piłce meczowej zdecydowała się na zaskakujący atak po serwisie rywalki i trafiając w stół rozstrzygnęła rywalizację na swoją korzyść.

Zwycięstwo w WTK dało płocczance awans do III OTK kadetek, który zostanie rozegrany w drugi weekend marca w Lidzbarku Warmińskim. Na ogólnopolskim szczeblu rozgrywek jest już druga z zawodniczek Nadwiślanina - Katarzyna Bagrowska, która w II OTK kadetek zajęła trzecie miejsce i nie musiała brać udziału w kwalifikacjach wojewódzkich. Obie zawodniczki praktycznie zapewniły już sobie awans do finałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zgromadzone punkty rankingowe pozwolą też kadetkom Nadwiślanina na rozstawienie w pierwszej czwórce zespołów w Drużynowych Mistrzostwach Polski, co daje bardzo duże medalowe szanse.

W cieniu zwycięstwa Anny Wereszczaka znakomity występ, najlepszy na WTK w swojej karierze, zanotowała Dominika Wolińska z Nadwiślanina. Drogę do pierwszej czwórki imprezy otworzyła jej pewna wygrana 3:0 nad rozstawioną z numerem czwartym Aleksandrą Wojtczak z UKS Budki Piaseckie. W półfinale płocczanka nie dała jednak rady turniejowej jedynce, Dianie Wrzosek, choć urwała utytułowanej rywalce seta. Niestety, nadwiślanka nie została nagrodzona za swoją postawę miejscem na podium. Mimo nawiązania walki w pierwszych dwóch setach, w pojedynku o III miejsce musiała uznać wyższość Weroniki Bożek.

Równolegle z zawodami kadetów w hali w Wieliszewie rozegrano turniej skrzatów, najmłodszej kategorii wiekowej dla ośmiolatków i młodszych. W zmaganiach tych debiutowało aż sześcioro adeptów dyscypliny reprezentujących Nadwiślanina Płock. Najwięcej z płockich skrzatek ugrała Julia Czubakowska, która miała "największe" z nich doświadczenie - startowała w II WTK skrzatów. W Wieliszewie zwyciężyła aż w trzech grach i została sklasyfikowana na piątym miejscu. Jej koleżanki Basia Nowakowska i Oliwia Kozakiewicz wygrały po jednym pojedynku i obie zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12.

Tylko jednemu z debiutujących skrzatów z Płocka udało się wygrać pojedynek. Wiktor Smolicki po pokonaniu 3:0 Huberta Włodarczyka z Budek Piaseckich zajął miejsce w przedziale 13-16. na 22 startujących zawodników. Pozostali - Artur Siery, Mikołaj Skotak i Michał Czubakowski, pokazali ogromne serce do gry, które niektórym dało możliwość radości z pierwszych setów wygranych w oficjalnym turnieju. 

Dzień wcześniej w Wieliszewie rywalizowali żacy (10 lat i młodsi), którzy wciąż tylko pukają do czołówki wojewódzkiej, ale trzeba pamiętać, że w najmłodszych kategoriach wiekowych wynik schodzi na plan dalszy. Wszystkich trzeba pochwalić za chęć do gry, odwagę i pełne zaangażowanie. W żaczkach płocczanki zajęły kolejno miejsca: 5-8. Zuzanna Rajchman, 9-12. Alicja Kwiecień, 13-16. Julia Niedzielska i 25-32. Wiktoria Białecka. Wśród żaków najlepiej wypadł Igor Modzelewicz (miejsce 9-12.), a następnie Jakub Kosieliński (25-32.), który zanotował swój najlepszy występ oraz Cezary Nowacki (miejsce 41-47.). W Wieliszewie sklasyfikowano aż 52 żaków i 35 żaczek.


Wieliszew, 17 lutego. III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadet. Kadetki - II runda (1/16): Dominika Wolińska (MLUKS Nadwiślanin Płock) - Natalia Draniak (SKTS Sochaczew) 3:0 (11-5, 11-6, 11-5); Anna Wereszczaka (Nadwiślanin) - Milena Kacprzak (UKS Pocisk Śródmieście 38 Warszawa) 3:2 (11-3, 7-11, 11-3, 12-14, 11-6). III runda (1/8): Wolińska - Aleksandra Wojtczak (UKS Budki Piaseckie) - Wolińska 0:3 (7-11, 7-11, 10-12); Wereszczaka - Paulina Molska (UKS Bielany 270 Warszawa) 3:0 (11-4, 11-8, 11-4). Ćwierćfinały: Wolińska - Martyna Lis (KS Bogoria Grodzisk Maz.) 3:1 (9-11, 11-8, 11-8, 11-5); Wereszczaka - Barbara Płaskonka (UKS Lupus Kabaty Warszawa) 3:0 (11-2, 11-6, 11-4). Półfinały: Diana Wrzosek (GLKS Nadarzyn) - Wolińska 3:1 (11-5, 8-11, 11-4, 11-5); Wereszczaka - Weronika Bożek (Nadarzyn) 3:1 (11-3, 11-9, 7-11, 11-7). Mecz o III miejsce: Bożek - Wolińska 3:0 (11-9, 11-9, 11-3). Finał: Wrzosek - Wereszczaka 2:3 (8-11, 4-11, 11-8, 11-6, 8-11). Kolejność końcowa: 1. Wereszczaka, 2. Wrzosek, 3. Bożek, 4. Wolińska, .... Sklasyfikowano 32 zawodniczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz