czwartek, 21 lutego 2013

Nowi i starzy na sesji zdjęciowej

FOT. J. STANKOWSKI

NoveKino Przedwiośnie użyczyło swoich plenerów na sesję zdjęciową przed wiosenną rewanżową rundą piłkarzom nożnym Wisły Płock (II liga). Na zdjęciu przeważają stare twarze, ale nie brak i nowych, w tym "staro-nowej" Pawła Bojaruńca, który właśnie podpisał kontrakt z płockim klubem.


Listę nowych twarzy na sesji zdjęciowej otwiera Mariusz Śnieć, dziewiętnastoletni wychowanek płockiego klubu, z którym Wisła podpisała profesjonalny kontrakt we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtej pory utalentowany zawodnik miał okazję trzykrotnie powąchać drugoligową murawę, a co ciekawe za każdym razem w wygranych przez płocczan spotkaniach - z Wisła Puławy, Świtem Nowy Dwór i Siarką Tarnobrzeg. Kibice nie mieli jednak jeszcze okazji obejrzeć Śniecia w akcji w drugoligowym meczu na stadionie im. Kazimierza Górskiego.

Grzegorz Wawrzyński to z kolei siedemnastolatek, który do pierwszego zespołu trafił niemal bezpośrednio z grupy U17 trenera Krzysztofa Wachaczyka. Nominalnie jest obrońcą, ale w okresie przygotowawczym dał się poznać jako zdobywca dwóch bramek w meczu z kutnowskim MKS-em. W II lidze jeszcze nie zagrał.

Kolejny debiutant - wychowanek to Krystian Pomorski. Niedawno skończył 17 lat, ale profesjonalny kontrakt z płockim klubem podpisał we wrześniu wraz z Mariuszem Śnieciem. W przeciwieństwie jednak do swojego kolegi nie zadebiutował jeszcze w II lidze, ale trener Marcin Kaczmarek pozwalał już wychowankowi Wisły na sporadyczne wejścia na boisko w zimowym okresie przygotowawczym. 

Pierwszy raz w sesji zdjęciowej Wisły uczestniczyli także Krzysztof Janus oraz Marcin Krzywicki, których raczej przedstawiać nie trzeba. Obaj dołączyli do klubu już po poprzedniej sesji zdjęciowej. 

Nowi w Płocku to Filip Burkhardt, Mirosław Kalista i Mateusz Struski. Paweł Bojaruniec, który podpisał kontrakt w minionym tygodniu to dobrze znany kibicom wychowanek płockiego klubu, wracający do Grodu Krzywoustego, po czterech rundach rozgrywek spędzonych najpierw w Kasztelanie Sierpc, a potem w Lechu Rypin. W Płocku ostatnio występował w 2010 roku w drugiej Wiśle. 

W porównaniu do zdjęcia sprzed sezonu, brakuje piłkarzy, których dalsze losy toczą się poza polem zainteresowań trenera Kaczmarka, tj. Damiana Skumórskiego, Mosarta Alvesa De Camargo, Michała Kołodziejskiego, Patryka Kamińskiego, Jana Barańskiego, Łukasza Synowicza i Adriana Bieńkowskiego.

Na zdjęciu zmieścili się - górny rząd od lewej: Mariusz Śnieć, Rafał Zembrowski, Grzegorz Wawrzyński, Bartłomiej Sielewski, Janusz Dziedzic, Łukasz Sekulski, Marcin Krzywicki, Paweł Magdoń, Łukasz Nadolski, Marko Radić, Krystian Pomorski. Środkowy rząd od lewej: Filip Burkhardt, Arkadiusz Mysona, Tomasz Grudzień, Mirosław Kalista, Jacek Góralski, Seweryn Kiełpin, Mateusz Struski, Marcin Kwiatkowski, Daniel Mitura, Damian Adamczyk, Fabian Hiszpański, Paweł Bojaruniec, Krzysztof Janus. Dolny rząd od lewej: Piotr Soczewka (kierownik drużyny), Marcin Kowalski (masażysta), Paweł Nowacki (masażysta), Marcin Kaczmarek (I trener), Adam Majewski (II trener), Maciej Bagrowski (trener przygotowania fizycznego), Grzegorz Pietrzak (trener bramkarzy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz