czwartek, 10 stycznia 2013

Nafciarze jadą do Hiszpanii

Fot. Archiwum ZPRP
Sześciu zawodników Orlen Wisły Płock wystąpi w rozpoczynających się 12 stycznia mistrzostwach świata w piłce ręcznej mężczyzn. Polskę reprezentować będą Marcin Wichary, Michał Kubisztal, Adam Wiśniewski i Kamil Syprzak. W reprezentacji Serbii znaleźli się Petar Nenadić i Ivan Nikcević. W ostatniej chwili z usług Marina Sego zrezygnował trener Chorwackiej ekipy narodowej  Slavko Goluza.
Trener Michael Biegler po wygraniu przez Polaków Turnieju Noworocznego miał jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji, kogo zabrać na MŚ w Hiszpanii. Ostatecznie w jego reprezentacji znaleźli się: bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce) i Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock). Lewi rozgrywający: Michał Jurecki i Karol Bielecki (obaj Vive Targi Kielce), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt). Środkowi rozgrywający: Bartłomiej Jaszka (Fuchse Berlin) i Michał Kubisztal (Orlen Wisła Płock). Prawi rozgrywający: Krzysztof Lijewski (Vive Targi Kielce) i Marek Szpera (Stal Mielec). Lewoskrzydłowi: Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy) i Michał Chodara (Stal Mielec). Prawoskrzydłowi: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn) i Michał Bartczak (Zagłębie Lubin). Kołowi: Bartosz Jurecki (SC Magdeburg) i Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock).

W gronie graczy wcześniej branych pod uwagę przez selekcjonera byli również Adam Twardo i Paweł Paczkowski. Z tego pierwszego trener ostatecznie jednak zrezygnował, zaś „Paczasa” wyeliminowała kontuzja, chociaż wobec mizerii panującej na prawym rozegraniu, miałby całkiem realne szanse na wyjazd.

W wezmą udział również dwaj występujący w Orlen Wiśle SerbowiePetar Nenadić i Ivan Nikcević. Jeszcze niedawno selekcjoner bałkańskiej ekipy mógł liczyć przede wszystkim na swojego lewoskrzydłowego, który potrafił popisywać się błyskotliwymi kontrami i rzutami prawie z zerowego kąta. W ostatnich miesiącach doskonale jednak spisywał się również grający na lewym rozegraniu Petar Pan, co znalazło swoje potwierdzenie w meczach kontrolnych reprezentacji Serbii.

Niemal pewny wyjazdu do Hiszpanii mógłby być Ferenc Ilyes. Kapitan reprezentacji Węgier musiał jednak przejść zabieg usunięcia płytki z operowanej wcześniej nogi. Niemal do ostatniej chwili w szerokiej kadrze Chorwacji znajdował się Marin Sego. Ostatecznie jednak trener Slavko Goluza skreślił go z listy zawodników wyjeżdżających do Hiszpanii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz