poniedziałek, 1 października 2012

Wygrane Młodej Wisły i Błękitnych, zaskakujący remis Mazura, wpadka Kasztelana

Młoda Wisła bez najmniejszego problemu poradziła sobie w wyjazdowym meczu z zamykającą czwartoligową tabelę Nadnarwianką Pułtusk. Błękitni Gąbin, chociaż grali u siebie, musieli solidnie się namęczyć, aby udowodnić swoją wyższość nad Wkrą Żuromin. Niemiłą niespodziankę swoim kibicom zafundowali piłkarze Mazura, którzy w Gostyninie zaledwie zremisowali z Bzurą Chodaków. Dla zawodników spod Sochaczewa był to pierwszy punkt w sezonie 2012/2013. Kasztelan w Sierpcu został rozgromiony przez prowadzący w tabeli Huragan Wołomin.

Nie minęło pół godziny meczu, a Młoda Wisła w Pułtusku prowadziła już 2:0 po bramkach Krzysztofa Garczewskiego i Grzegorza Wawrzyńskiego. Zanim zakończyła się pierwsza połowa, bramkarza miejscowych zdołał pokonać jeszcze Łukasz Synowicz. Po zmianie stron płocczanie wciąż wyraźnie dominowali na placu gry, co zaakcentowali jeszcze dwoma bramkami. Na 4:0 z rzutu karnego podwyższył Adrian Bieńkowski, a wynik meczu ustalił Michał Kołodziejski. Dzięki tej efektownej wygranej Młoda Wisła awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Błękitni podejmowali w Gąbinie Wkrę Żuromin. Goście już w 14. minucie objęli prowadzenie po całkiem przypadkowej akcji, którą po rykoszecie od nogi jednego z obrońców wykończył Bartłomiej Nowacki. Wkra cofnęła się na własne przedpole i starała się bronić korzystnego rezultatu. Niestety, atak pozycyjny nie jest mocną stroną Błękitnych, którzy mieli spore problemy z dochodzeniem do dogodnych pozycji.

Dopiero w 33. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Mateusz Nowak. Niestety, z sobie tylko wiadomych powodów nie zdecydował się na strzał, za to usiłował podawać. Wszystko skończyło się interwencją bramkarza. Na szczęście niespełna dwie minuty później Piotr Skierkowski dośrodkował z rzutu wolnego, a Radosław Wiśniewski główkował z najbliższej odległości, doprowadzając do remisu. W doliczonym czasie pierwszej połowy Wiśniewski miał jeszcze jedną idealną okazję, ale z kilku metrów strzelił wysoko nad poprzeczką.

Po zmianie stron z boiska długo wiało nudą. Goście mieli kilka okazji, ale nie wykorzystali żadnej z nich. Równie nieskuteczni byli gąbinianie. Dopiero w 87. minucie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bartłomiej Dębicki zagrał w pole karne, a tam sprytem popisał się wprowadzony w 76. minucie Krzysztof Różycki, który lekko trącił piłkę obok interweniującego bramkarza.

Goście ruszyli do akcji, szukając sposobności do wyrównania, ale zamiast zdobyć gola, sami nadziewali się na kontry. Niestety, gospodarze byli tego dnia wyjątkowo nieskuteczni. Na szczęście wykorzystali przynajmniej dwie z wielu szans, dzięki czemu po końcowym gwizdku mogli cieszy się z wygranej.

Piłkarze z Gostynina byli zdecydowanymi faworytami meczu z Bzurą. Chodakowianie do tej pory nie zdobyli żadnego punktu i nic nie wskazywało na to, by miało im się to udać tym razem. A jednak... Spora w tym zasługa zespołu gospodarzy, który nie był w stanie znaleźć sposobu na sforsowanie wybitnie defensywnie nastawionej Bzury. Na domiar złego w meczu z ekipą z Chodakowa kontuzji doznał Patryk Matusiak, jeden z filarów gostynińskiej defensywy.

Kasztelan w Sierpcu podejmował prowadzącą w tabeli ekipę z Wołomina. Niestety, pojedynek z Huraganem dobitnie pokazał, jak wiele dzieli „piwoszy” od zespołów z czołówki grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. A porażka gospodarzy 2:6 i tak może być uznana za najniższy wymiar kary.

IV liga
9. kolejka:
Nadnarwianka Pułtusk - Wisła II Płock 0:5 (0:3)
Bramki: Garczewski (20.), Wawrzyński (28.), Synowicz (38.), Bieńkowski (70. - karny) i Kołodziejski (82.)
Wisła II: Barański - Wawrzyński, Bieńkowski, Paczkowski, Skumórski (55. Koryto), Kamiński, Pomorski, Stański (80. Załęski), Jabłoński (55. Kołodziejski), Synowicz, Garczewski (70. Szubert).

Błękitni Gąbin - Wkra Żuromin 2:1 (1:1)
Bramki: Wiśniewski (35.) i Różycki (87.) dla Błękitnych oraz Nowacki (14.) dla Wkry
Błękitni: Wydra - Skierkowski, Tomaszewski, Kiełbasa, Nowak (74. Paczkowski) - Lisiecki (80. Józwiak), Winnicki, Dębicki, Truskolaski, Kłys (76. Różycki) - Wiśniewski (88. Gąsiorowski)

Mazur Gostynin – Bzura Chodaków 0:0
Mazur: Ratajski – Dutkiewicz, Matusiak (16. Sławiński), Stańczak, B. Dutkiewicz (84. M.Górecki), P. Wilamowski, A. Górecki, Ziułkowski, Surmak, R. Wilamowski (46. Jaśkiewicz), Wiśniewski (46. Komorowski)

Kasztelan Sierpc - Huragan Wołomin 2:6 (1:3)
Bramki: Witkowski (20.) i Gapiński (89. - karny) dla Kasztelana oraz Rowicki 2 (22. i 35.) Dylewski 2 (34. i 56.), Pierre Ndakiza (55.) i Stępień (90.)

Pozostałe rezultaty: Ostrovia Ostrów Mazowiecka - KS Łomianki 3:1 (1:1), Mławianka Mława - Błękitni Raciąż 2:1 (1:0), Narew Ostrołęka - Bug Wyszków 2:1 (1:1), Czarni Węgrów - MKS Przasnysz 1:2 (0:2). Tabela: 1. Huragan 24, 2. Wisła II 18, 3.Mławianka18, 4. Błękitni 18, 5. Mazur 16, 13. Kasztelan 10