wtorek, 2 października 2012

Trzeci mecz – trzecia wygrana

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy druga drużyna piłki ręcznej Orlen Wisły Płock. Tym razem ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego ograła na wyjeździe Włókniarza Konstantynów Łódzki. Gospodarze postawili bardzo twarde warunki gry i po pierwszych 30 minutach to oni byli na prowadzeniu. Po przerwie na placu gry dominowali już jednak tylko nafciarze, którzy po końcowej syrenie mogli cieszyć się z przedłużenia do trzech swojej serii meczów bez porażki w sezonie 2012/2013.

Młodzi płoccy szczypiorniści nie zwalniają tempa. W trzeciej kolejce drugoligowego sezonu 2012/2013 zanotowali trzecią wygraną, po raz kolejny wychodząc z podniesioną głową z dość poważnych opresji. Pierwsza połowa niemal cały czas toczyła się w myśl zasady bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi. Kiedy wydawało się, że wynik do przerwy będzie zbliżony do remisowego, nafciarze popełnili kilka błędów, co skrzętnie wykorzystali miejscowi. Dzięki temu schodzili na przerwę, prowadząc 14:11.

Po zmianie stron zawodnicy Włókniarza zdobyli jeszcze jedną bramkę i powiększyli swoją przewagę do czterech oczek. W tym momencie podopieczni trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego wreszcie zaczęli grać tak, jak wymagają tego od nich szkoleniowcy. Dzięki temu w ciągu kilku minut doprowadzili do remisu, a chwilę później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Wprawdzie gospodarze zdołali zredukować swoje straty do zaledwie jednego oczka, ale ostatnie słowo należało do zespołu z Płocka, który wygrał dwoma golami.

Włókniarz Konstantynów Łódzki – Orlen Wisła II Płock 27:29 (14:11)
Włókniarz: Superson, Oklejak – Knol 6, Kubiak, Urbańczyk, Woźniak 1, Głowczyński, Kosma 5, Brański, Dzikowski 2, Jencz 9, Kaczorowski 4.
Orlen Wisła II: Marciniak – Olszewski 13, Piechowski 7, Kociuba 2, M. Sikorski 2, Zaremba 2, Staniszewski 2, Żochowski 1, Chrobociński.