wtorek, 2 października 2012

Płoccy wioślarze złoci w Baltic CupW Kruszwicy odbyły się międzynarodowe regaty wioślarskie juniorów Baltic Cup, w których na starcie stanęły reprezentacje państw basenu Morza Bałtyckiego. Doskonale spisała się reprezentacja Polski, która przegrała tylko z niezwykle mocną ekipą niemiecką. Wśród Polaków, którzy po minięciu linii mety cieszyć się mogli ze zwycięstwa, znalazła się czwórka złożona w całości z zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Uczniowie szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych: Łukasz Krajewski, Jakub Płoski, Michał Iskra i Michał Bielski udowodnili, że ich tegoroczna wygrana w regatach Cup de la Jeunesse nie była dziełem przypadku. 
Czwórka oparta na wioślarzach z Płocka wystartowała na dystansie 500 metrów. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalińskiego spisali się doskonale, nie pozostawiając swoim przeciwnikom cienia wątpliwości, komu należy się zwycięstwo. Tym samym Łukasz Krajewski, Jakub Płoski, Michał Iskra i Michał Bielski dowiedli, że podczas tegorocznych regat Cup de la Jeunesse, które odbywały się w Barcelonie, nieprzypadkowo stanęli na najwyższym stopniu podium.

Reprezentacja Polski w całej imprezie spisała się rewelacyjnie, ustępując jedynie Niemcom, którzy zdobyli dokładnie tyla samo oczek co Polacy, ale mieli na swoim koncie jeden złoty medal więcej. Baltic Cup to jeden z najpoważniejszych testów przed występem w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów. Jeśli młodzi płocczanie utrzymają swoją dotychczasową formę, być może w MŚJ wystartują w klubowym zestawieniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz