środa, 3 października 2012

Amator gubi punkty, porażka Iskry, Błyskawica wciąż wygrywa

W płockiej klasie okręgowej maszewianie doskonale rozpoczęli sezon 2012/2013. Wygrywając siedem meczów z rzędu, wyraźnie dali swoim rywalom do zrozumienia, że po rocznej „kwarantannie” chcieliby jak najszybciej wrócić do grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. W październiku złapała ich jednak zadyszka, która skutkowała dwoma kolejnymi remisami. Na następne potknięcie lidera czeka Skra Drobin, która ma do niego już tylko dwa oczka straty.

Spadkowicz z czwartej ligi Amator Maszewo wciąż pozostaje liderem klasy okręgowej, ale jego przewaga nad Skrą Drobin stopniała do zaledwie dwóch punktów. Maszewianie drugi raz z rzędu nie byli w stanie zdobyć kompletu punktów w meczu z rywalem z czołówki. Tym razem lider w wyjazdowym pojedynku zmierzył się z Unią Czermno. Walka z beniaminkiem, który jest jedną z największych rewelacji obecnych rozgrywek, była bardzo zacięta i zakończyła się podziałem punktów.

Na totalny pogrom łąckiego Kormorana zapowiadało się w Goleszynie. Już po pierwszych 45 gracze miejscowego Orła mieli przygniatającą przewagę. Na początku drugiej połowy spotkanie zostało jednak przerwane. Prawdopodobnie Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej zweryfikuje je jako walkower dla gospodarzy, ale z zachowaniem wyniku, który został uzyskany do momentu przerwania gry.

Sporo bramek obejrzeli również kibice ze Staroźreb, gdzie miejscowy Świt stracił wprawdzie dwa gole w starciu z Unią Iłów, ale był trzy razy skuteczniejszy od swoich gości. W Radzanowie i Łukomiu lepsi okazywali się goście.

W szóstej kolejce A-klasy po raz pierwszy w tym sezonie porażki doznała Iskra Kozłowo. Wyjazdowa porażka z Wichrem Cieszewo okazała się o tyle bolesna, że zepchnęła dotychczasowego lidera na trzecie miejsce. Na pierwszą pozycję z piętnastoma punktami awansowała Spójnia Mała Wieś, która po zażartym pojedynku pokonała u siebie Stegny Wyszogród. Drugą lokatę zajmuje Wicher z podobnym dorobkiem punktowym jak Spójnia. Z efektownej wygranej z Relaksem Miszewo cieszyli się piłkarze i kibice Kasztelana Białe Błoto. Powodów do radości na pewno nie mieli w Lelicach, gdzie miejscowy Orkan został rozgromiony przez Start Proboszczewice. Lwówianka Lwówek jako gospodarz zdobyła trzy gole w meczu z Czarnymi Rempin, a jednak z boiska zeszła pokonana.

W B-klasie rozegrany został tylko jeden mecz. Rezerwy chodakowskiej Bzury po zaciętej walce pokonały u siebie Olimpię Gozdowo. Mazovia Słubice i Victoria Cekanowo swoje spotkania oddały walkowerem. FK Rybno w siódmej kolejce pauzował. Liderem wciąż pozostaje Błyskawica Lucień, która ma na swoim koncie sześć wygranych spotkań.

Klasa okręgowa
9. kolejka: Orzeł Goleszyn - Kormoran Łąck 10:0 (po przerwie mecz nie został wznowiony), Świt Staroźreby - Unia Iłów 6:2, Polonia Radzanowo - ULKS Ciółkowo 1:2, Stoczniowiec Płock - Wisła Sobowo 1:1, Skrwa Łukomie - Wisła Duninów 1:2, Skra Drobin - Zryw Bielsk 3:2, Unia Czermno - Amator Maszewo 1:1, Pogoń Słupia - Huragan Bodzanów 1:0. Tabela: 1. Amator 23, 2. Skra 21, 3. Wisła D. 21.

A-klasa
6. kolejka: Zorza Szczawin - Sparta Mochowo 1:1, Orkan Lelice - Start Proboszczewice 1:6, Spójnia Mała Wieś - Stegny Wyszogród 3:2, Lwówianka Lwówek - Czarni Rempin 3:4, Wicher Cieszewo - Iskra Kozłowo 4:2, Kasztelan Białe Błoto - Relax Miszewo 8:0. Tabela: 1. Spójnia 15, 2. Wicher 15, 3. Iskra 13.

B-klasa
7. kolejka: Delta Miszewko - Mazowia Słubice 3:0 (walkower), Bzura II Chodaków - Olimpia Gozdowo 3:2, Błyskawica Lucień - Victoria Cekanowo (walkower) 3:0. Pauzował: FK Rybno. Tabela: 1. Błyskawica 18, 2. Delta 13, 3. Bzura II 9