środa, 3 października 2012

Płocki arbiter wyjeżdża do RzymuSzymon Marciniak poprowadzi mecz drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy, w którym SS Lazio zmierzy się z NK Maribor. Spotkanie zostanie rozegrane na słynnym Stadio Olimpico w Rzymie w czwartek 4 października o 19.00. Płocczanin wyjeżdża do Włoch z dwoma parami asystentów – Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem oraz Pawłem Gilem i Pawłem Raczkowskim. Sędzią technicznym będzie Radosław Siejka. 

W pierwszej kolejce tegorocznej edycji Ligi Europy NK Maribor wygrał u siebie z Panathinaikosem Ateny 3:0, obejmując dzięki temu prowadzenie w grupie J. Lazio tymczasem zremisowało w Londynie z Tottenhamem Hotspur 0:0. Drużyna, która wygra w Rzymie, może zostać liderem grupy. Faworytami do awansu są zespoły z Londynu i Rzymu, ale Słoweńcy nie zamierzają oddawać pola bez walki. Mecz na Stadio Olimpico może się więc okazać niezwykle interesujący. Szczególny smaczek to spotkanie będzie miał dla Tomasza Listkiewicza, którego ojciec w 1990 roku był sędzią-asystentem meczu Mistrzostw Świata Argentyna – Niemcy.

Szymon Marciniak wraz z Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem oraz Pawłem Raczkowskim jako sędzią technicznym za niespełna dwa tygodnie poprowadzi jeden z meczów play-off  o awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Europy do lat 21, które zostaną rozegrane w Izraelu.

Warto przypomnieć, że niedawno Szymon Marciniak sędziował mecz Portugalia – Azerbejdżan. Spotkanie eliminacji Mistrzostw Świata 2014 roku skończyło się wygraną gospodarzy 3:0, a płocki arbiter w doliczonym czasie gry ukarał żółtą kartką Cristiano Ronaldo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz