środa, 3 października 2012

Aleksandra Lau zadebiutuje w OTK

Aleksandra Lau
W pierwszym w tym sezonie Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorek do mistrzostw Polski w tenisie stołowym zadebiutuje zawodniczka Nadwiślana Płock - Aleksandra Lau. Płocczanka po wygraniu I Wojewódzkiego TK awans wywalczyła w turnieju półfinałowym rozegranym w Lidzbarku Warmińskim. Sztuka ta nie udała się drugiej z płocczanek, które uczestniczyły w turnieju na Warmii, Sylwii Szelkowskiej, która w półfinale wystąpiła jako pierwsza zawodniczka rezerwowa. W Lidzbarku o sześć miejsc w I OTK walczyło po sześć najlepszych zawodniczek z I WTK rozegranych na Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz w Lubelskiem. Ola, dzięki punktom z poprzedniego sezonu, była rozstawiona w turnieju z numerem cztery i do szczęścia potrzebowała tylko dwóch zwycięstw. Swoją szansę wykorzystała w stu procentach. 
Aleksandra Lau zaczęła od pewnej wygranej 3:0 z  Eweliną Sakowicz (MKS Eurocentr Suchowola - woj. podlaskie). Później, w pojedynku bezpośrednio decydującym o awansie do OTK, pokonała rywalkę z Mazowsza - Dianę Wrzosek (GLKS Nadarzyn) również 3:0 (11-9, 11-9, 11-5).

Niestety, mniej szczęścia miała Sylwia Szelkowska. W Lidzbarku wygrała wprawdzie dwa pojedynki, ale również dwa przegrała i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscu 13-16. W pierwszej grze trafiła na byłą zawodniczkę GLKS Nadarzyn, a wcześniej Nadwiślanina Płock i Victorii Płock - Wiktorię Ziemkiewicz, która od tego sezonu reprezentuje barwy Warmii Lidzbark Warmiński. Sylwia pokonała swoją była koleżankę klubową, chociaż nie bez problemów, dopiero po pięciu setach. W drugim pojedynku płocczanka musiała uznać wyższość Dagmary Baranowskiej z MKS Lewart Lubartów (woj. lubelskie). W kolejnej grze Sylwia znów natchnęła trenera dziewcząt Nadwiślanina - Grzegorza Lipczyńskiego nadzieją, pokonując Marikę Kondracką z Żaka Pisanicy (woj. warm. maz.). Niestety, w następnej grze, mimo prowadzenia 2:0 w setach, Sylwia przegrała 2:3 z Mają Mańkiewicz z Lidzbarka i pożegnała się z turniejem.

I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Juniorów rozpocznie się w najbliższą sobotę 6 października w Gdańsku. Aleksandra Lau na tym szczeblu rozgrywek zagra po raz pierwszy. Wcześniej sztuka awansu do OTK juniorek udała się w poprzednim sezonie Katarzynie Bagrowskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz