czwartek, 4 października 2012

Doskonały występ płockich wioślarzyPłocka ósemka doskonale spisała się w Bydgoszczy w rozgrywanej tam Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Płocczanie okazali się bezkonkurencyjni w głównym wyścigu o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i Nagrodę Totalizatora Sportowego oraz Ekspresu Bydgoskiego. Płocczanie w bydgoskich zawodach, które odbyły się po raz 21., okazali się najlepsi już po raz trzeci. W wyścigu juniorów osada PTW Płock zajęła czwarte miejsce. 

Regaty o Wielką Wioślarską to jedna z najpoważniejszych imprez wioślarskich w Polsce, rozgrywane zawsze w doborowej obsadzie. Nie inaczej było również w tym roku. W składzie płockiej ósemki znaleźli się: Damian Salak, Damian Plewiński, Kamil Zajkowski, Rafał Zajkowski, Konrad Pudlik, Łukasz Lewandowski, Michał Mikołajewski, Konrad Wiśniewski i sternik Paweł Pabian.

Osada, którą opiekuje się Jacek Karolak, dotarła do linii mety jako pierwsza, pokonując nieznacznie osadę z Berlina i reprezentację Litwy. Poza podium znalazły się między innymi druga osada z Berlina oraz wszystkie bydgoskie ósemki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz