czwartek, 4 października 2012

Płoccy kibice cenią ludzkie życie

Krew oddaje Jacek Kruszewski
Aż siedemnaście litrów krwi zostało zebranych podczas ósmej akcji honorowego krwiodawstwa Krople Życia zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Klubu Wisła Płock. Tym razem kibicowska akcja była jednym z elementów festynu zorganizowanego przez Komunikację Miejską. W specjalnym ambulansie służącym do pobierania krwi pojawili się więc nie tylko fani Wisły, ale również pracownicy KM. Wśród oddających krew był również prezes Wisły Jacek Kruszewski, który swego czasu był szefem SKKWP. Kibice z Płocka po raz kolejny udowodnili, że potrafią nie tylko wspierać swój ukochany klub w najtrudniejszych chwilach, ale również działać społecznie wykazując bardzo duże poświęcenie.
Nie brak osób, które postrzegają płockich kibiców przede wszystkim przez pryzmat incydentów, do których dochodzi czasami na stadionie. Tymczasem fani Wisły bardzo często angażują się w akcje prospołeczne i patriotyczne. Udowodnili to nie dawno, kiedy uczcili rocznicę wojny polsko-sowieckiej i wydali specjalne koszulki, które upamiętniają to wydarzenie.

Jedną ze sztandarowych akcji SKKWP jest „Kropla Życia - Daru Wiślackich Serc”. Podczas niedawnego festynu Komunikacji Miejskiej, podczas którego zaprezentowane zostały nowe autobusy Solaris i przedstawiono informacje o nowym rozkładzie jazdy, odbyła się już ósma edycja kibicowskiej akcji krwiodawstwa. Akcja oddawania krwi cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, a autobus, w którym przygotowanych zostało kilka stanowisk dla krwiodawców, był oblegany przez chętnych do oddawaniu krwi. Ostatecznie akcja zakończyła się zebraniem około siedemnastu litrów krwi, za co kibice serdecznie dziękowali wszystkim uczestnikom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz