czwartek, 4 października 2012

Dozwolone do lat 19W piątek 5 października odbędzie się już 21. Bieg Tumski. Tym razem w zupełnie nowej formule. Po rocznej przerwie impreza ponownie zorganizowana zostanie w dzień powszedni. Na linii startu staną wyłącznie dzieci i młodzież. W tym roku z myślą o dorosłych po raz pierwszy zorganizowana zostanie Tumska Dycha. Najmłodsi uczestnicy Biegu Tumskiego ruszą na trasę już o 9.30, a dekoracja zwycięzców w najstarszych kategoriach wiekowych odbędzie się o 12.00. Dwa dni później, w niedzielę 7 października zostanie rozegrana „Tumska Dycha”. Lista startowa tej imprezy, w której pobiegnie łącznie 300 osób, została już zamknięta. Wszystkie trasy Biegu Tumskiego i Tumskiej Dychy wytyczone zostały na Starówce.

Jako pierwsi w tegorocznej edycji Biegu Tumskiego ruszą na trasę najmłodsi uczestnicy. Na 10.30 zaplanowany został start dziewcząt, które nie ukończyły jeszcze dziesiątego roku życia. Pobiegną one na dystansie 1200 metrów. Dziesięć minut później wystartują chłopcy rywalizujący w tej samej kategorii wiekowej. Biegacze mający do pokonania dystans 1200 metrów będą startowali co dziesięć minut.

Dekoracja zawodniczek i zawodników rywalizujących w pierwszych sześciu biegach, przeznaczonych dla szkół podstawowych, odbędzie się o 10.45. Pół godziny później rozpoczną się biegi dla uczniów szkół gimnazjalnych. Ich najszybsi uczestnicy dekorowani będą w same południe.

Biegaczki ze szkół ponadgimnazjalnych będą miały do pokonania 1200 metrów, a chłopcy startujący w tej kategorii wiekowej ruszą na trasę długości 2400 metrów. Dekoracja najstarszych kategorii wiekowych oraz zakończenie imprezy zostały zaplanowane na 13.30.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca w pierwszej trójce, zostaną uhonorowani medalami, dostaną również nagrody rzeczowe. Dziewczęta i chłopcy z miejsc 4-6 liczyć mogą na pamiątkowe dyplomy.

Wszystkie biegi odbywać się będą na trasie wytyczonej ulicami Kazimierza Wielkiego, Okrzei, Zduńską, Stary Rynek, Grodzką, Teatralną i Małachowskiego. Meta i start usytuowane będą na Starym Rynku.

Dwa dni po Biegu Tumskim rozegrana zostanie Tumska Dycha. To nowa propozycja dla płockich biegaczy, zastępująca dotychczasowe zawody dorosłych rozgrywane przy okazji Biegu Tumskiego. Na starcie ma stanąć 300 osób, a limit przyjmowanych zgłoszeń został już wyczerpany. Star i meta usytuowane zostały a Starym Rynku. Trasa biegu wiodła będzie nadbrzeżem Wisły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz