czwartek, 4 października 2012

Młoda Wisła gra dalej

W meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej druga drużyna Wisły Płock ograła w Czermnie występującą na co dzień w klasie okręgowej miejscową Unię 4:0. Dzięki tej wygranej ekipa prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego awansowała do kolejnej fazy rozgrywek pucharowych, które rozgrywane będą pod egidą Mazowieckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Mecz w Czermnie obserwowała grupa kibiców płockiej Wisły, którzy po końcowym gwizdku zostali obdarowani przez młodych piłkarzy meczowymi koszulkami.

Unia Czermno jest wprawdzie beniaminkiem klasy okręgowej, ale spisuje się w niej doskonale. Po dziewięciu kolejkach spotkań ma 18 punktów. Na ten dorobek składa się pięć zwycięstwa, trzy remisy i zaledwie jedna porażka. Jednak w meczu Pucharu Polski zdecydowanym faworytem była występująca na co dzień w grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi Młoda Wisła.

Faworyzowany zespół z Płocka nie miał jednak łatwego zadania. Przede wszystkim ze względu na stan boiska. Nie dość, że jest ono dość krótkie, to w dodatku mnóstwo w nim dziur, wybojów i piaszczystych łach.

Chociaż gospodarze próbowali przekształcić piłkarskie widowisko w bezładną kopaninę, gdzie bardziej liczy się przypadek niż piłkarskie umiejętności, przewaga leżała zdecydowanie po stronie ekipy prowadzonej przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego. Jako pierwszy udokumentował ją Krzysztof Garczewski, który zdobył gola w 15. minucie. Na kolejne bramki trzeba było czekać aż godzinę. Na 2:0 dla Młodej Wisły podwyższył Krystian Pomorski w 75. minucie. Na zakończenie regulaminowego czasu gry trafienie zaliczył Dawid Jabłoński. Sędzia doliczył jeszcze kilka minut, co najbardziej ucieszyło Patryka Kamińskiego, który w tym czasie ustalił wynik meczu, pewnie wykorzystując rzut karny.

Po zakończeniu spotkania piłkarze Młodej Wisły postanowili odwdzięczyć się kibicom za doping w meczu wyjazdowym, oddając im swoje koszulki meczowe.

Unia Czermno - Wisła II Płock 0:4 (0:1)
Bramki: Garczewski (15.), Pomorski (75.), Jabłoński (90.) i Kamiński (91. - karny)
Unia: Sieciński -  Opasiński, Grzelak, Świątek, Jabłoński - Woźniak, Wiśniewski, Nowicki, Borkowski, Rychliński - Dutkiewicz.
Wisła: Barański - Śnieć (80, Budnicki), Bieńkowski, Zembrowski, Wawrzyński - Szubert (46, Stański) Koryto, Kamiński, Pomorski, Synowicz - Mosart (85. Kołodziejski), Garczewski (70.  Jabłoński).