czwartek, 4 października 2012

Powołania dla płockich obcokrajowców

FOT. T. Miecznik/PortalPlock
Reprezentacja Polski już niebawem rozpocznie walkę o udział w Mistrzostwach Europy 2014, które odbędą się w Danii. Nowy selekcjoner biało-czerwonych na razie przygląda się zawodnikom, którzy mieliby zagrać 31 października w Płocku z Holandią oraz 4 listopada na wyjeździe z Ukrainą. Kibice Orlen Wisły maja nadzieję, że powołania trafią również do zawodników płockiego klubu. Na razie na grę w swoich reprezentacjach mogą liczyć trzej „zagraniczni” nafciarze: kołowy Muhamed Toromanović, rozgrywający Ferenc Ilyes i prawoskrzydłowy Valentin Ghionea (na zdjęciu). 
Reprezentacja Bośni i Hercegowiny w pierwszych meczach eliminacji ME 2014 zmierzy się u siebie z Austrią i na wyjeździe z Serbią. Jedną z kluczowych postaci bośniackiej ekipy powinien być grający na co dzień w Płocku kołowy Muhamed Toromanović. "Tore" wystąpił w tym sezonie we wszystkich czterech meczach ligowych Orlen Wisły oraz w dwóch rozegranych w turnieju o dziką kartę Velux Ligi Mistrzów. W tym sezonie ma na swoim koncie 20 bramek. W niedzielnym meczu z Piotrkowianinem był najskuteczniejszym z nafciarzy.

Węgrzy zaczną od meczu z Łotwą, później zaś czeka ich wyjazd na Słowację. Kapitanem czwartego zespołu Igrzysk Olimpijskich w Londynie jest Ferenc Ilyes. Rosły rozgrywający trafił do Płocka tuż przed początkiem sezonu 2012/2013. Początkowo występował jedynie w defensywie, teraz jednak coraz częściej gra również w ataku. W sześciu dotychczas rozegranych meczach zdobył sześc bramek.

Na wyjeździe ze Słowenią i u siebie z Islandią zmierzy się reprezentacja Rumunii, której jednym z kluczowych graczy jest Valentin Ghionea. Prawoskrzydłowy, który przyszedł do Orlen Wisły przed sezonem 2012/2013, należy do najskuteczniejszych graczy płockiego sezonu. W sześciu rozegranych dotychczas meczach zdobył już 40 bramek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz