wtorek, 9 października 2012

Młoda Wisła wygrała derby, wyjazdowe punkty Kasztelana i porażka Mazura

Podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego podejmowali na własnym boisku Błękitnych Gąbin, Stawką tego meczu było umocnienie się w czołówce grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Lepsi okazali się gospodarze, którzy dzięki temu są na drugim miejscu tabeli. Swoją niemoc przełamał wreszcie Kasztelan Sierpc, który wygrał wyjazdowe spotkanie z przedostatnią w tabeli Bzurą Chodaków. Nie udał się Mazurowi Gostynin wyjazd do Przasnysza. Ekipa trenera Waldemara Figurskiego zagrała z MKS-em bez kilku podstawowych graczy i musiała uznać wyższość gospodarzy.

W Młodej Wiśle pojawili się Łukasz Sekulski i Mosart Alves, który cały mecz pierwszego zespołu ze Stalą w Stalowej Woli przesiedzieli na ławce rezerwowych. Początek spotkania należał jednak do Błękitnych, którzy stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Zdobyli nawet gola, ale sędzia dopatrzył się przy nim spalonego.

Ta sytuacja nieco otrzeźwiła płocczan, którzy w końcu zaczęli bronić nieco skutecznie, a przede wszystkim sami zaczęli szukać szansy na zdobycie bramki. Udało im się to w 15. minucie, kiedy Krzysztof Garczewski wykończył akcję, która rozpoczęła się od straty gąbinian w środkowej strefie boiska. Niespełna dziesięć minut później jeden z zawodników Błękitnych był faulowany, kiedy wychodził już na czystą pozycję. Łukasz Synowicz dostał jednak zaledwie żółtą kartkę.

Kiedy do końca meczu pozostawało już tylko osiem minut, po faulu w polu karnym Błękitnych sędzia podyktował jedenastkę. Wprawdzie Marek Wydra wyczuł intencje strzelca i rzucił się tam, gdzie trzeba, ale wobec dobitki Łukasza Sekulskiego był już zupełnie bezradny. Tak właśnie ustalony został końcowy wynik meczu.

W Przasnyszu trener Mazura Waldemar Figurski nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. O tym, jak ciężka była kadrowa sytuacja gostynian, świadczyć może fakt, że w końcówce meczu rezerwowy bramkarz musiał grać jako napastnik.

Goście mecz w Przasnyszu rozpoczęli bardzo bojaźliwie. Doświadczony w czwartoligowych zmaganiach zespół MKS-u wykorzystał to już w 12. minucie. Wtedy właśnie po błędzie obrońców Mazura piłkę w siatce po raz pierwszy ulokował Paweł Olszewski. Gostynianie usiłowali zmienić niekorzystny dla siebie wynik, ale ich ataki nie stanowiły większego zagrożenia dla miejscowych. Jedynie Bartosz Komorowski dwa razy urwał się rywalom. Raz jednak został w ostatniej chwili zablokowany, a raz jego strzał obronił bramkarz gospodarzy.

Po kwadransie gry w drugiej połowie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Paweł Olszewski. Ten sam zawodnik niespełna dziesięć minut później skompletował hat-tricka, ustalając przy tym rezultat spotkania.
Piłkarską niemoc przełamał wreszcie Kasztelan Sierpc. „Piwosze” pojechali wprawdzie do Chodakowa w roli zdecydowanych faworytów, musieli jednak pamiętać, że żadnego rywala lekceważyć nie należy. Przekonał się wszak o tym Mazur remisując w Gostyninie z Bzurą.

Sierpczanie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy meczu. Pierwszego gola zdobył Jakub Witkowski, a później z rzutu karnego trafił jeszcze Piotr Wachaczyk.

IV liga – 10. kolejka
Wisła II Płock - Błękitni Gąbin 2:0 (1:0)
Bramki: Garczewski (15.) i Sekulski (84)
Wisła II: Barański - Wawrzyński, Paczkowski (85. Skumórski), . Bieńkowski, Synowicz - Jabłoński (90. Szubert), Stański (60. Koryto), Pomorski, Sekulski, Mosart (60. Budnicki) - Garczewski.
Błękitni: Wydra - Nowak, Tomaszewski, Kiełbasa, Rogoziński (86. Paczkowski) - Lisiecki (80. Jóźwiak), Skierkowski, Truskolaski (85. Kłys), Dębicki, Różycki - Wiśniewski (88. Gąsiorowski)

MKS Przasnysz – Mazur Gostynin 3:0 (1:0)
Bramki: Olszewski 3 (12., 60. i 69.)
MKS: Szymański - Pełkowski, Grędziński (80. Olszewski), Przebierała, Wróblewski, Kamiński, Butryn, Rutkowski (64. ' J.Wróblewski), Ł.Wróblewski, Karczewski (70. Łazarz), Olszewski (85. Makharoblidze)
Mazur: Ratajski – B. Dutkiewicz (77. Kosiński), Ziułkowski, Stańczak, P. Dutkiewicz – Surmak, Kowalski (46. P. Wilamowski), Sławiński (62. M. Górecki), Jaśkiewicz, A. Górecki – Komorowski (77. Jankowski)

Bzura Chodaków - Kasztelan Sierpc 0:2 (0:2)
Bramki: Witkowski (14.) i Wachaczyk (26. - karny)

Pozostałe rezultaty: Huragan Wołomin - Mławianka Mława 1:0, Wkra Żuromin - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:2, Błękitni Raciąż - Nadnarwianka Pułtusk 7:0, Bug Wyszków - KS Łomianki 2:2, Narew Ostrołęka - Czarni Węgrów 2:3. Tabela. 1. Huragan 27, 2. Wisła II 21, 3. Błękitni R. 19, 6. Błękitni G. 18, 8. Mazur 16, 13. Kasztelan 13