wtorek, 9 października 2012

Kryzys Amatora, ostre strzelanie w Kozłowie, Błyskawica wciąż niebezpiecznaTrzeci mecz bez wygranej to objaw kryzysu, który dopadł spadkowicza z czwartej ligi. Amator wciąż jednak może chwalić się mianem jedynej  ekipy w klasie okręgowej, która nie przegrała jeszcze żadnego meczu. Ale w tabeli klasy okręgowej po trzech kolejnych remisach został dogoniony przez Wisłę Duninów i Skrę Drobin. W A-klasie pozycję lidera zachował Wicher Cieszero, ogrywając na wyjeździe Spartę Mochowo. Do pogromu doszło w Kozłowie, gdzie miejscowa Iskra zdemolowała Orkana Lelice. Rewelacją B-klasy jest Błyskawica Lucień, która wygrała już siódmy mecz z rzędu. W dodatku uczyniła to w niezwykle efektownym stylu.

Początek sezonu 2012/2013 w wykonaniu Amatora Maszewo był piorunujący. Siedem wygranych z rządu zdawało się jednoznacznie wskazywać na maszewian jako murowanego kandydata do awansu. Tymczasem nagle maszynka do wygrywania uległa zatarciu. Tym razem Amator nie zdołał zdobyć kompletu punktów w rozgrywanym u siebie meczu z Kormoranem Łąck. Tymczasem Wisła Duninów rozbiła aż 9:0 Polonię Radzanowo, a Skra Drobin po emocjonującym meczu pokonała na wyjeździe ULKS Ciółkowo. Dzięki temu Amator, Skra i Wisła mają po 24 punkty. Trzy oczka mniej uzbierała Unia Czermno, która jako beniaminek wciąż mocno pracuje na miano rewelacji rozgrywek. Po osiem bramek padło w Iłowie i Bielsku. Kibice Unii nie mieli jednak powodów do radości, bo miejscowi piłkarze zdobyli zaledwie jednego gola. Więcej powodów do satysfakcji swoim fanom dał Zryw, który w Bielsku ograł Pogoń Słupia, chociaż stracił aż trzy bramki.

Wicher Cieszewo utrzymał pozycję lidera A-klasy, chociaż w wyjazdowym meczu ze Spartą Mochowo musiał mocno pracować, by móc cieszyć się z kompletu punktów. Gospodarze zdobyli trzy gole, ale stracili pięć, bo Wicher był tego dnia wyjątkowo skuteczny. Na uwagę zasługuje ostre strzelania, jakie urządziła sobie Iskra Kozłowo w meczu z Orkanem Lelice. Pokonanym pozostaje jedynie przekazać wyrazy podziwu i nagrodę fair play dlatego, że chociaż zostali dosłownie zdemolowani przez gospodarzy, nie zdecydowali się zejść z boiska przed końcowym gwizdkiem.

Błyskawica Lucień pozostaje wciąż rewelacją B-klasy. Tym razem ofiarą niepokonanego lidera padła Olimpia Gozdowo, rozbita różnicą siedmiu bramek. W Miszewku miejscowa Delta uległa ekipie FK Limit Rybno, który może cieszyć się z rozbicia wicelidera. I to w dodatku na jego własnym boisku.

Klasa okręgowa
10. kolejka: Unia Iłów - Stoczniowiec Płock 1:7, Wisła Duninów - Polonia Radzanowo 9:0, ULKS Ciółkowo - Skra Drobin 2:3,  Zryw Bielsk - Pogoń Słupia 5:3, Wisła Sobowo - Skrwa Łukomie 1:4, Unia Czermno - Świt Staroźreby 2:1, Huragan Bodzanów - Orzeł Goleszyn 2:2, Amator Maszewo - Kormoran Łąck 1:1. Tabela: 1. Amator 24, 2. Wisła D. 24, 3. Skra 24.

A-klasa
7. kolejka: Czarni Rempin - Spójnia Mała Wieś 4:4, Relax Miszewo - Zorza Szczawin 1:5, Sparta Mochowo - Wicher Cieszewo 3:5, Iskra Kozłowo - Orkan Lelice 24:1, Start Proboszczewice - Lwówianka Lwówek 3:0, Stegny Wyszogród - Kasztelan Białe Błoto 2:1. Tabela: 1. Wicher 18, 2. Iskra 16, 3. Spójnia 16.

B-klasa
8. kolejka: Delta Miszewko - FK Rybno 2:5 , Bzura II Chodaków - Mazowia Słubice 0:2, Błyskawica Lucień - Olimpia Gozdowo 9:2. Pauzowała Victoria Cekanowo. Tabela: 1. Błyskawica 21, 2. Delta 13, 3. Mazowia 12

5 komentarzy:

 1. Amator nie zdołał wywieźć kompletu punktów z Łącka
  Bląd Amator gral u siebie z Łąckiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Błąd został już poprawiony.

   Usuń
 2. "rozgrywanym u siebie meczu z "Amatorem Łąck"".
  z Kormoranem Łąck

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz jest już chyba w porządku.

  OdpowiedzUsuń