środa, 10 października 2012

Medale wyłowione z KanałuKanał Żerański był areną Długodystansowych Mistrzostw Polski w wioślarstwie. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania osiem kilometrów indywidualnie na czas. Osady wypływały na trasę w minutowych odstępach. W imprezie tej wystartowała dwudziestoosobowa ekipa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce.  Płocczanie wrócili do domu z pięcioma medalami. 

Seniorzy rywalizowali tylko w jedynkach i dwójkach bez sternika. W dwójkach drugie miejsce wywalczyli Konrad Wiśniewski i Michał Mikołajewski. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Łukaszowi Lewandowskiemu i Konradowi Pudlikowi. W skiffie ścigali się bracia Zajkowscy. Starszy z nich czyli Kamil sklasyfikowany został na czwartym miejscu, a Rafał na dziewiątym. Płockimi seniorami opiekuje się Jacek Karolak.

Juniorzy pływali w czwórkach podwójnych, czwórkach bez sternika, dwójkach ze i bez sternika oraz jedynkach. W dwójce ze sternikiem nie miała sobie równych płocka osada Michał Iskra i Michał Bielski oraz Sebastian Radwański jako sternik. Jakub Płoski i Łukasz Krajewski wygrali konkurencję dwójek bez sternika. W tym samym wyścigu trzecie miejsce zajęli Piotr Szczepański i Kamil Kamiński. Trener zwycięzców jest Krzysztof Kaliński, a brązowych medalistów prowadzi Piotr Sałkowski. Czwarte i piąte miejsce w swojej konkurencji zajęły płockie czwórki bez sternika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz