środa, 4 lipca 2012

Złoty powrót Bednarskiego. Trzy złota Żurawskiego

Po kontuzji mięśnia brzuchatego łydki i odmrożeniu nogi spowodowanym niewłaściwą domową kuracją, weteran skoków wzwyż, Dariusz Bednarski z MUKS Multiservice Płock miał spore obawy, czy uda mu się jeszcze powrót na lekkoatletyczną skocznię. Udał się i to wyśmienicie. Płocczanin zdobył złoty medal w konkursie skoków wzwyż podczas XXII Mistrzostw Polski Weteranów, które gościły w Białymstoku. Jeszcze większy wyczyn stał się udziałem niestowarzyszonego biegacza - Bogumiła Żurawskiego z Płocka. Lekkoatleta weteran (kategoria do lat 53) nie miał sobie równych aż na trzech dystansach - 100, 200 i 400 metrów, dzięki czemu przywiózł z Białegostoku aż trzy medale z najcenniejszego kruszcu. 


57- letni Dariusz Bednarski (na zdjęciu z pozostałymi medalistami konkursu skoków wzwyż) zdobył złoty medal przeskakując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 171 cm. - To drugi w tym roku na świecie wynik w mojej kategorii wiekowej, wyżej, ale tylko o jeden centymetr skoczył przed tygodniem w Stanach Zjednoczonych James Barinneau - podkreśla szczęśliwy z powrotu na skocznię Bednarski. - Po podsumowaniu lekkoatletycznych zmagań, okazało się, że mój rezultat jest najlepszym wynikiem osiągniętym na mistrzostwach i zostałem uhonorowany wspaniałym pucharem ufundowanym przez minister Joannę Muchę - dodaje lekkoatleta. Płocczanin jeszcze w tym roku chce poprawić i ten wynik, a szanse dostanie na mistrzostwach Europy, zaplanowanych w drugiej połowie sierpnia w leżącym w Niemczech tuż za polską granicą malowniczym Zittau.

Tymczasem niestowarzyszony lekkoatleta - weteran z Płocka, Bogumił Żurawski (53 lata) aż trzykrotnie stawał w Białymstoku na podium mistrzostw. Na wszystkich trzech dystansach okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając kolejno biegi na: 100 metrów (czas:12,58), 200 m (25,49)  i 400 m (57,91).  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz