środa, 4 lipca 2012

Prezydent wręczył powołania na Igrzyska w Korei

Dziś w Ratuszu prezydent Płocka wręczył 16 młodym sportowcom i ich trzech trenerom powołania na XLVI Międzynarodowe Igrzyska Szkolne (International Children's Games), które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu w Daegu w Korei Południowej. Ekipa reprezentująca trzy dyscypliny sportowe - pływanie, lekką atletykę i siatkówkę, wyleci w daleką podróż w połowie przyszłego tygodnia by z przesiadką w Monachium i długim locie zameldować się w czwartym największym mieście Korei. Do tej pory Płock siedemnaście razy był reprezentowany na tej imprezie, raz był jej gospodarzem (w 2002 roku). Trzystu sportowców, którzy wraz z trenerami przewinęli się w reprezentacji miasta na tę imprezę zdobyło dotąd 13 złotych i po tuzinie srebrnych i brązowych medali. Rok temu w Lanarkshire w Szkocji łupem płocczan, a raczej płocczanek padły trzy srebrne medale. Zdobyły je drużyna siatkówki dziewcząt, Karolina Ciesielskiej w biegu na 100 metrów i Kinga Nisztor w konkursie skoku wzwyż.

W tegorocznej edycji Igrzysk spodziewany jest udział około dwóch tysięcy sportowców w wieku 12-15 lat z 80 miast z 50 krajów całego świata. Zawody rozegrane zostaną w siedmiu dyscyplinach - lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie, taekwondo, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce i potrwają od 12 do 17 lipca. Płock reprezentować będą - pływacy: Dominik Bruchajzer, Piotr Sternak, Damian Chrzanowski i Igor Makowski; lekkoatletki: Katarzyna Kochanowska, Klaudia Ważyńska, Klaudia Adamkowska i Krzysztofa Warda oraz zespół siatkówki dziewcząt w składzie - Kamila Marcinkowska, Agnieszka Baryła, Michalina Harabasz, Aleksandra Olenderek, Marta Chrobocińska, Adrianna Wróblewska, Alicja Fabiszewska i Izabela Chęcińska. Towarzyszyć im będzie trzyosobowy sztab trenerski - Paweł Suliński (pływanie), Agnieszka Kroczewska (lekkoatletyka) i Jerzy Chęciński (siatkówka). Delegację uzupełniają zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski oraz szef delegacji Dorota Bartuś z Urzędu Miasta Płocka


Płocczanie jadą nie bez szans na medale, jednak trenerzy wolą zachować dystans do oczekiwań. - Gdybyśmy startowali w Europie, wiedziałbym na co może nas być stać, w Azji wszystko może się zdarzyć, tamtejsze zespoły są nieprzewidywalne - powiedział "Sportowcowi Płockiemu" trener siatkarek Jerzy Chęciński.

Prezydent Andrzej Nowakowski, który wręczał powołania wraz ze swoim zastępcą Romanem Siemiątkowskim życzył młodym sportowcom powodzenia i rywalizacji w duchu fair play. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz