czwartek, 5 lipca 2012

W półfinałach "Z podwórka na stadion" Varsovia i MUKS Praga

FOT. K. Kraszewski
W poniedziałek, 2 lipca w Kluczborku, rozpoczął się pierwszy obóz półfinałowy Turnieju „Z podwórka na stadion”, podczas którego najlepsi piłkarze i piłkarki z Mazowsza walczą o awans do Wielkiego Finału Turnieju, a tym samym możliwość bezpośredniej rywalizacji o główne trofeum imprezy, tytuł Mistrzów U-10 i wyjazd w niezwykłą podróż do Madrytu na mecz Hiszpanii – zwycięzców UEFA EURO 2012. Mazowsze reprezentują zwycięskie drużyny z finałów wojewódzkich – zespół chłopców UKS Varsovia Warszawa oraz drużyna dziewcząt MUKS Praga Warszawa.
W trakcie wyjazdu młodzi zawodnicy będą mieli okazję doskonalenia formy oraz techniki piłkarskiej pod okiem profesjonalnych trenerów z ramienia PZPN – m.in. Marcina Dorny – selekcjonera reprezentacji Polski U-17. Finalistów pierwszego obozu półfinałowego poznamy już 13 lipca. 

W tegorocznej wyjątkowej pod względem piłkarskich emocji XII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion”, na boiska wybiegła rekordowa liczba ponad 140 000 dzieci z całej Polski, w tym 14 tysięcy dzieci z Mazowsza. Sportowe zmagania rozpoczęły się od rozgrywek na poziomie gminnym i powiatowym, aby wyłonić najlepsze drużyny, które zmierzyły się w 16 finałach wojewódzkich.

Dzięki specjalnej „Akcji Flaga”, dzieci z Mazowsza tuż przed UEFA Euro 2012, spotkały się również z reprezentacją Polski i wręczyły jej piłkarzom wyjątkową flagę z podpisami uczestników mazowieckiego finału wojewódzkiego rozgrywek. 

Podczas obozu półfinałowego wszystkie drużyny rozgrywać będą między sobą po dwa mecze eliminacyjne w systemie każdy z każdym, które pozwolą wyłonić po dwie najlepsze drużyny chłopców oraz dziewcząt, które awansują do Wielkiego Finału. Mistrzowie Mazowsza zmierzą się w swojej grupie z reprezentacjami województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz łódzkiego. 

Wakacyjne obozy półfinałowe to jednak nie tylko treningi i mecze grupowe, ale także niezapomniane przeżycia związane z wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla jego uczestników. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz